Další

Největší svaly na světě

Největší svaly na světě

Zajímá vás jak vypadají aktuálně největší svaly na světě a kdo je jejich držitelem? V následujícím článku vám představíme všechny podstatné informace.

Mr. Olympia jako ukazatel velikosti svalů

Polemizovat o tom, kdo má největší svaly na světě je samozřejmě poněkud obtížné. Naštěstí existuje celá řada kulturistických soutěží, kde se každý rok představují ti největší svalovci z celého světa. Za nejprestižnější z těchto soutěží je již dlouhou dobu považovaná událost s názvem Mr. Olympia a její vítěz se tak zároveň může každoročně považovat za majitele největších svalů na světě.

Aktuální držitel titulu

A nyní se přesouváme k označení aktuálně nejsvalnatějšího jedince na světě. A volba je z našeho pohledu překvapivě poměrně jednoduchá. Poslední dva ročníky Mr. Olympia totiž ovládl stejný muž, kterým není nikdo jiný než Mamdouh Elssbiay. Egyptský kulturista, jehož závodní váha činí téměř neuvěřitelných 134 kg čisté svalové hmoty v perfektní formě má tedy aktuálně největší svaly na světě. V letošním ročníku, který se uskuteční 15. – 18. prosince v Las Vegas tak jistě bude patřit opět k největším favoritům.

Mohlo by vás také zajímat: Jak mít žíly na rukách

Další známí svalovci

Existuje samozřejmě i celá řada dalších ukazatelů velikosti svalů. Mnoho renomovaných médií tak přišlo se svými žebříčky porovnávající největší svaly na světě a jejich držitele s vývojem času. Například web totalshape.com označil za největšího svalovce všech dob kulturistu Grega Kovacse a web thesportster.com zase zvolil velmi slavného kulturistu Ronnieho Colemana, který mimochodem získal námi zmiňovaný titul Mr. Olympia hned osmkrát v řadě za sebou.

Zdroj obrázku: bodytech.home.blog, bleacherreport.com