KrásaVlasy

Nejmodernější účesy pro šedivé vlasy

Nejmodernější účesy pro šedivé vlasy

Šedé vlasy nemusejí být pouze jedním ze znaků stárnutí. Vždyť šedivé vlasy se začínají objevovat již ve věku 25-30 let. Někomu nevadí, že si vlasy musí barvit pravidelně. Další se této procedury dobrovolně vzdá a nechá si přirozenou šedou barvu. Jaké účesy tedy pro šedivou barvu vlasů zvolit?

Jaké střihy svým šedivým vlasům dopřát?

V jednoduchosti je krása a to platí i pro účesy ze šedivých vlasů. Moderní účes nemusí být v žádném případě složitě upravován. Stačí vybrat vhodnou délku a střih vlasů. Jednoduché účesy se navíc velmi snadno udržují a upravují.

  • Krátké vlasy – tady můžete volit třeba Pixie s texturou nebo Bob.
  • Středně dlouhé vlasy – střihy kladou důraz na vrstvení a struktury, jsou jednoduché, avšak rafinované.
  • Dlouhé vlasy – je těžší je udržovat, proto se příliš netěší oblibě.

Tipy pro vás

Jaké střihy tedy zvolit pro šedivé vlasy?

  • Pixie

O krátké účesy je snazší péče. Pixie je střih, který poskytuje ženský vzhled a je nenáročný na údržbu. Jako styling pro úpravu účesu můžete použít vlasový vosk.

  • Bob

I šedé vlasy mohou vypadat stylově a to díky účesu zvanému Bob. Může nádherně ukázat barevný rozměr vlasů. Zvýraznit jej můžete platinovým přibarvením. Střih není náročný na údržbu a je vhodný i pro velmi aktivní ženy. Pokud Bob zvolí starší ženy, omladí jejich vzhled.

  • Lob – Long Bob

Ve své podstatě se jedná o delší mikádo. Vlasy sahají zhruba po ramena. Střih může být trochu vrstvený. Kratší prameny v něm mu přidají svěžest. Celý účes pak působí lehkým dojmem a vlasy jsou v něm neposedné. Tváři dodá mladistvý vzhled. Účes snadno dotvarujete pomocí stylingových krémů. Ty účes doladí a zafixují.

  • Dlouhé a rovné vlasy

Dlouhé vlasy dodají ženský vzhled a eleganci a není s nimi tolik práce. Na rozdíl od krátkých vlasů si je během noci nepřeležíte a ráno vám nebude každý vlas trčet na jinou stranu. Z dlouhých vlasů také vykouzlíte různé druhy vrstvených účesů. Vzhledem k tomu, že však šedivé dlouhé vlasy rychleji ztrácejí svoji pružnost a přirozený lesk, je potřeba o ně pečlivě a pravidelně pečovat. K této péči můžete využít různé vlasové balzámy.

  • Lokny a kudrlinky

Klasická trvalá se sice již tolik netěší oblibě, ale využít můžete různé druhy kulem. Ty vám pomohou vlasy stylově natočit. Lokny vykouzlíte nejen na vlasech dlouhých, ale i kratších. Může to být třeba Bob či Lob. Kudrnatý účes je hravý a vypadá skvěle. Vlnám či kudrlinám dodejte texturu a to pomocí stylingového krému.

To je jen zlomek příkladů, jaké účesy můžete vykouzlit na šedivých vlasech. Nebojte se experimentovat a určitě si brzy naleznete svůj vlastní styl.