Krása a módaNezařazenéVlasy

Nejmodernější sestřihy pro starší dámy: Tyhle zvolte v roce 2024

Nejmodernější sestřihy pro starší dámy: Tyhle zvolte v roce 2024

Toužíte po změně? Představíme mám moderní sestřihy, které se letos nosí a jsou vhodné i pro starší dámy. Bez výjimky se jedná o krátké střihy, ty totiž letos letí.

P.S. Starším ženám však doporučujeme, aby si vlasy nestříhaly úplně na krátko. Lepší pro ně bude, když vlasy nechají o kousek delší.

(Vlnitý) bob

Bob už možná dávno nosíte, ale letos je čas na mírnou změnu. Vyzkoušet doporučujeme vlnitý bob. Oživí vaše vlasy a vdechne jim nový život. Mírně rozcuchané vlnky budou působit hravým a veselým dojmem a uberou vám roky. Výhodou tohoto střihu je i to, že se snadno upravuje a působí přirozeným dojmem.

Pixie cut

Střih pixie se nosil vloni a trendy bude i letos, pouze se trochu promění. Vlasy se budou nosit o trochu delší než v loňském roce a také budou vlnité. Pokud tedy máte rády hravé kudrlinky, určitě vlnitý pixie cut vyzkoušejte.

Bixie

Bixie je kombinací bobu a pixie střihu. Tento účes se nosil především v 90. letech a vidět jste ho mohly třeba na princezně Dianě nebo Meg Ryan. Bixie je poměrně krátký účes s texturou, vlasy jsou prostříhané a mají vrstvy.

Ofina

Velký návrat slaví ofina, a to ve všech svých podobách. Nosit můžete ofinu hustou, prostříhanou, dlouhou i krátkou. Vyberte si zkrátka takovou, jaká nejlépe sedí k tvaru vašeho obličeje.

In bude především „birkin bang“ – ofina pojmenovaná po britsko-francouzské herečce Jane Birkin. Tato ofina je uprostřed čela kratší, směrem do stran se prodlužuje a plynule přechází do zbytku účesu.

Speciální tip pro vás: Pokud máte vrásky kolem očí, dejte si pozor. Ofina by na ně mohla zbytečně upozornit.