Další

Do ČR vstupuje nový obchod a češi ho za toto budou milovat: Proč bude tak výhodný?

Do ČR vstupuje nový obchod a češi ho za toto budou milovat: Proč bude tak výhodný?

V Česku se v poslední době objevilo několik nových obchodníků. Jedním z aktuálních „přírůstků“ na trhu je i značka Trendyol. Co nabízí?

Co je Trendyol

V případě Trendyol se jedná o elektronickou platformu. Pochází z Turecka a její zakladatelkou se v roce 2010 stala Demet Mutlu, turecká podnikatelka. Tato dáma patří k dalším z řady lidí, kteří jsou oblíbeným předmětem motivačních článků.

Podobně jako řada jiných úspěšných vizionářů totiž i ona odešla ze školy, aby se mohla věnovat svému podnikání. Opustila tak Harvard Business School a založila obchod s módou. Hlavním cílem bylo vytvořit platformu, která bude schopna nabídnout trendy oblečení, které umí „držet krok“ se současnou módou, za příznivé ceny.

V roce 2018 se pak největším akcionářem tohoto e-shopu stala společnost Alibaba Group vlastnící B2B platformu Alibaba.com a online aukční server Taobao, ale především obchodní B2C platformu AliExpress.

Již záhy se ukázalo, že se jedná o nadmíru úspěšný obchodní koncept. V roce 2021 se Trendyol stal jednou z nejrychleji rostoucích platforem elektronického obchodu na světě s více než 30 miliony aktivních zákazníků.

Co nabízí Trendyol

Značka především vsází na jednoduché střihy, které dokáží sofistikovaně zvýraznit ženskou siluetu, jemné barvy, zajímavé nápady i hravé detaily. Šikovně tak podtrhuje ženskou krásu a její nositelky se nemusejí bát laciného dojmu z levné módy, která působí jako z tržnice.

V současné době Trendyol dodává na trh širokou škálu oblečení od plavek přes šaty až po džíny a samozřejmě i nejrůznější doplňky, jako jsou pásky, šály nebo doplňky do vlasů. Zakoupíte si samozřejmě i spodní prádlo nebo pyžama.

Expanze tohoto e-shopu by neměla v tuzemsku skončit. Dle dostupných zpráv se krom České republiky Trendyol chystá i do Rumunska, Maďarska a Řecka. Z dlouhodobého hlediska nemá, jak uvedli oficiálně jeho zástupci při příležitosti vstupu na tuzemský trh, ambice zůstávat jen prodejcem módy. Projekt se má etablovat jako platforma se širokou škálou zboží.

Zajímavé přitom je, že především milovnice módy zřejmě název Trendyol budou už znát. Již v minulosti totiž některé tuzemské obchody začaly zboží od této značky nabízet.