KrásaMóda

Nejmodernější klobouky pro léto 2023

Nejmodernější klobouky pro léto 2023

Stylový klobouk je jedním z nejikoničtějších doplňků v našem letním šatníku. Kromě toho chrání naši pleť a vlasy před škodlivými účinky slunečního záření. Jaké styly klobouků jsou letos nejmódnější? Sestavili jsme pro vás malého průvodce nejmodernějšími klobouky pro léto 2023.

Typy klobouků

Na úvod si stručně připomeňme základní styly klobouků:

  • cloche: přiléhavý kulatý klobouk ve tvaru zvonu, který v nás evokuje 20. léta, může být s úzkou i širokou krempou, která směřuje dolu
  • fedora: klobouk v pánském stylu, je charakteristický širokou krempou a ozdobnou stuhou
  • boater (žirarďák)jedná se nejčastěji o slamák s relativně nízkou plochou hlavou a širokou rovnou krempou, typicky je ozdoben širokou stuhou
  • panama: nejedná se tolik o tvar, ale spíše o způsob výroby, kdy je klobouk ručně tkán z palmové slámy, má širokou krempu a tvarovanou korunu

Pojďme se nyní podívat na výběr nejmódnějších letních pokrývek hlavy.

Slamák se zvětšenou krempou

Největším letošním hitem jsou slaměné klobouky v přírodní nebo černé barvě s extrémně širokou krempou. Díky tomuto trendu získáte nejen typický prázdninový vzhled, ale také skvělý prostředkem k ochraně tváře, krku a ramen před ostrým letním sluncem. Je jedno, jestli zvolíte styl cloche nebo fedora, v obou vám klobouk dodá eleganci a šmrnc. 

Pro každodenní vzhled slaďte slamák se širokou krempou s tmavými kalhotami Palazzo s širokými nohavicemi. Jako top zvolte bavlněné tílko s odhalenými zády. Doplňte botami na klínku, malou crossbody kabelkou, vrstvenými náramky a výraznými náušnicemi.

Skládací panamský klobouk

Pokud se chystáte na dovolenou, určitě si pořiďte skládací panamu, kterou můžete složit do kufru, aniž by se zničila. Tyto klobouky obvykle mívají uvnitř nastavitelný pásek, díky kterému si klobouk přizpůsobíte přesně na vaši hlavu.

Plátěný nebo džínový klobouk

Módním letním kloboukem nemusí být pouze velký slamák. Ideální volbou k šortkám a sandálům je riflový nebo plátěný klobouk s hravým vzorem. Takový kousek během chvilky přidá osobitost k vašemu pohodovému outfitu. 

Fedora s ozdobným šátkem

Velmi elegantně a přitom svěže působí klasická fedora v slaměné či tkané verzi. Dovolenkový nádech a dotek hravosti klobouku dodáte tak, že okolo něj uvážete oblíbený pestrý šátek.

Boater se stuhou nebo řetízkem

Výjimečnost a luxusní náladu vám dodá styl boater, který je vhodný na všechny příležitosti. Velmi módní je v přírodní, černé ši šedé barvě. Krásně vypadá doplněný ozdobným řetízkem, který vám dodá sofistikovaný vzhled, nebo se stuhou pro vytvoření nádechu ležérnosti.