KrásaMóda

Nejmodernější dámské blůzky pro podzimní sezónu 2023

Nejmodernější dámské blůzky pro podzimní sezónu 2023

Inspirujte se a buďte v kroku s aktuálními trendy! Podzim je ideálním obdobím na to, vytáhnout ze skříně nejrůznější blůzky, které jsou stylové, pohodlné a můžete je současně kombinovat s různými styly. Blůzka je ideálním kouskem do práce či na schůzku, ovšem vynosíte ji i na večerní rande nebo pochůzkách po městě. V dnešním článku se podíváme na to, jakou blůzku si na podzim pořídit a jak ji stylově kombinovat s ostatními svršky a vytvořit sladěný outfit.

Jak vypadá blůza a jak si ji nesplést s košilí

Dámská blůzka je velmi podobná košili. Jediný rozdíl však spočívá v tom, že na košili jsou knoflíky vpravo a dírky vlevo, tomu se říká takzvané pánské zapínání. Kdežto na blůzce jsou knoflíky a zapínání šité naopak, což znamená, že blůzka má dámské zapínání. 

Dámská blůza má opačné zapínání oproti košili
Dámská blůza má opačné zapínání oproti košili

Nejmodernější dámské blůzky pro mladé dívky a ženy (18 až 25 let)

V mladším věku chtějí ženy vypadat především moderně. Pro moderní ležérní styl vsaďte na volné blůzky s výraznými vzory a džínovými kalhotami. Volné oversize blůzky mohou být také skvělým kouskem k úzkým legínám nebo legínovým kalhotám. Doplňte outfit o velký klobouk přidejte k tomu trendy tenisky nebo kotníkové boty a máte trendy look pro volné dny. 

Moderní blůzky pro ženy v produktivním věku (26 až 45 let)

Buďte do kanceláře chic. Vhodné blůzky do pracovního prostředí jsou ty elegantní. Kombinujte je s úzkými kalhotami nebo olověnou sukní. Přidejte k tomu boty na podpatku a máte dokonalý outfit pro kancelář. Pokud si chcete blůzku obléct na večerní schůzku, vyberte si model s decentními ozdobami a zkombinujte jej s kalhotami nebo sukní ve večerním stylu. Chybu neuděláte ani s vrstvením, v chladnějších dnech zkuste blůzu zkombinovat s kardiganem nebo sáčkem. 

Dámská blůza je skvělá do kanceláře
Dámská blůza je skvělá do kanceláře

Nejlepší blůzky pro zralé ženy a seniorky 

Ve starším věku začínají ženy klást důraz také na pohodlí a jistý šarm. Volte klasický kostýmek a kombinujte jej pouze s kvalitními blůzkami, které s ním budou ladit. Tento vzhled je vždy elegantní a vhodný pro různé příležitosti. Kostýmek přitom nemusí mít pouze sukni, blůzku lze snadno kombinovat i s kalhotovým oblekem pro větší pohodlí. 

Trendy dámské blůzky – držte krok s dobou

Dnes existuje celá řada dámských blůzek, každá s vlastním stylem a určená pro různé příležitosti.

  • Košilové blůzky: Mají klasický formální vzhled, často s límečkem a knoflíky na přední části. Skvělé pro kancelářský dress code nebo formální události.
  • Volné blůzky: Široké, volné a pohodlné blůzy, často s originálními vzory a výřezy. Ideální pro každodenní nošení.
  • Crop top blůzky: Krátké blůzy, končící někde nad pasem. Jsou moderní a trendy, ideální pro neformální společenské události.
  • Kárované blůzky: Blůzy s károvým vzorem, často spojeným s rustikálním nebo venkovským stylem. Jde o pohodlný a stylový kousek ideální pro podzimní dny.
  • Asymetrické blůzky: Blůzy s asymetrickými střihy vytvářejí zajímavé linie. Jsou moderní až extravagantní, skvělé pro ty, kteří hledají neobvyklý vzhled.
Dámská blůza v crop stylu s květinami
Dámská blůza v crop stylu s květinami