Výživa a doplňky

Cukrovinky, které už si v roce 2023 nekoupíte: 5 sladkostí, které nenajdete v obchodech

Cukrovinky, které už si v roce 2023 nekoupíte: 5 sladkostí, které nenajdete v obchodech

Milujete sladké a rádi si chodíte pro sladké do obchodu? Níže jsme pro vás sepsali sladké dobroty, které tam nenajdete a za nás je to veliká škoda.

Vlnky

Skoro každý z nás si přeje, aby se na trh opět vrátily milované Vlnky. Mléčnou, citronovou, čokoládovou nebo griliášovou? Jednalo se o dvě oplatky, které byly spojené vrstvou krému. Opravdoví milovníci si oplatku oddělili a ukusovali krém uvnitř. Už se vám zbíhají sliny? Tak čtěte dál, jelikož ještě nekončíme.

Orion Areo  

Bublinkovou čokoládu Milku nemusíme představovat, ale měla i svého zastánce v minulosti. V obchodech už neseženete tuto jemnou čokoládu, která ve vás, a hlavně na jazyku zanechala příjemný pocit. Po prasknutí každé bublinky jste potřebovaly další a další kousek. Závislost na této čokoládě byla u většiny lidí.

Žvýkačkové cigarety

Připadat si jako drsňák, ale neničit si plíce. Přesně za tímto účelem byly vytvořeny žvýkačkové cigarety, které mají podobu pravých. Dali jste si ji do pusy a vyfoukly jemný prášek, což vypadalo podobně jako u kuřáků. Žvýkačka sama o sobě byla dost mdlá a moc lidem nechutnala. Kupovali se hlavně pro zábavu.

Campino bonbóny

Bonbóny balené ve velkém sáčku. Měly specifickou smetanovou a jahodovou chuť. Ne každý je měl rád, ale jak jste se do nich zamilovali, tak jste je museli mít všude při sobě. Byly velice sladké a možná to je důvod, proč je nyní nenajdete v obchodech, každopádně je to velká škoda.

Tang

Hřeb celého večera se stává na půl cukrovinky, ale hlavně přípravek do nápoje Tang. Kdo ho nemiloval, jako by nebyl. NA výběr jste měli z příchutí:

  • Hrozno
  • Pomeranč
  • Ananas
  • Mango
  • Jahoda
  • Mandarinka

Shrnutí

Výše jsme sepsali cukrovinky, které nenajdete nikde v obchodech, každopádně si některé můžete najít na e-shopech. Mezi tyto dobroty patří všem známý sypký nápoj Tang, smetanové bonbóny Campino, žvýkačku ve tvaru cigarety a oblíbené nezapomenutelné vlnky.