Krása a módaVlasy

Nejlepší účes proti stárnutí: Poradíme 3 možné účesy

Nejlepší účes proti stárnutí: Poradíme 3 možné účesy

Která žena by nechtěla působit za všech okolností mladistvým dojmem? Víte ale, že abyste vypadali stále mládě, nemusíte běžet hned pod kudlu? Stačí zajít do kadeřnického salonu!

Měkká ofina

S přibývajícím věkem je normální, že se vám začnou tvořit jemné vrásky a to zejména na čele. Vrásky jsou známkou moudrosti a zkušeností, ale ne každá žena se s nimi umí smířit. Stále více žen se proto obrací k botoxu. To může být ale minulostí. Věděli jste, že i ofina vám dokáže ubrat roky? Navíc existuje nespočet stylů ofiny, které můžete vyzkoušet, abyste nejen zakryli nepříjemné vrásky, ale také abyste působili mladistvějším dojmem. Ideální je měkká ofina, která vašemu vzhledu dodá šmrnc, sluší každému tvaru obličeje a snadno se udržuje. A navíc to není tak obrovský závazek. Koneckonců si ji vždycky můžete nechat narůst nebo znovu ostříhat, záleží jen na vaši náladě.

Podkova

Podkova je elegantní moderní účes, při kterém jsou vlasy vzadu kratší a směrem dopředu se postupně prodlužují. Tento univerzální účes lze přizpůsobit tak, aby lichotil každému tvaru obličeje, a nabízí elegantní a sofistikovanou siluetu. A kde se tento střih vlastně vzal?

Jak jistě víte, bob se objevil ve 20. letech 20. století jako stylová alternativa ke staromódním účesům do pasu, které ženy dříve nosily v pevných drdolech. Výhodou podkovy je to, že se hodí pro rovné a vlnité vlasy. Účes podkovy je obvykle střižen na délku brady. Ofinu lze podle potřeby ostříhat nakrátko nebo nechat dlouhou. Některé ženy ale volí hustou, tupou a krátkou ofinu.

Pixie

Pokud jste příznivkyně kratších vlasů, ale máte chuť na změnu, pak by pro vás mohl být perfektním účesem střih pixie. Pixie střihy pro starší ženy jsou ideální, protože vypadají skvěle na řídnoucích vlasech i na šedinách. Tento typ účesu je krátký vzadu a po stranách a trochu delší nahoře. Ačkoliv pixie střih vyžaduje minimální úsilí a je skvělým účesem, kterému nemusíte věnovat přílišnou péči, existuje spousta různých způsobů, jak jej můžete upravit.

Tento účes se navíc dobře přizpůsobí různým tvarům obličeje. Střih pixie na kulatém obličeji může potřebovat trochu více délky po stranách a vzadu, zatímco štíhlejší obličeje si mohou dovolit kratší délku, ale těžší vrstvy, aby se obličej opticky rozšířil. Širší obličeje naopak potřebují konturovat, a tak je dobré klást důraz na to, abyste přitáhli pozornost k očím a lícním kostem.