Móda

Nejlepší sukně pro baculky

Nejlepší sukně pro baculky

Sukně je velmi oblíbeným kusem oblečení ve velmi variabilním provedení, který může výrazně podpořit vaše přednosti, vyberete-li správný typ. Také proto se sukní nemusí bát ani plnoštíhlé dámy, jen je potřeba najít tu pravou.

Typy sukní, které se hodí pro plnoštíhlé

Existuje několik modelových typů sukní, které se vzájemně liší především tvarem a délkou. Standardně tak rozlišujeme sukně dlouhé až maxi sahající do půlky lýtek až ke kotníkům, sukně střední délky dosahující do výšky nad až pod koleny, a pak minisukně, které mají minimální délku do vzdálenosti špiček prstů dlaně přiložené na stehno (minimálně). Všechny tyto délky mohou obléct také baculky, je však důležité při výběru vhodné sukně dbát na několik specifických zásad, které zahrnují:

  • volnější střih a rozměry (i v případě pouzdrových variant)
  • správnou volbu barev a vzorů bez rozšiřujícího efektu
  • preferenci střihů do pasu (bokové střihy mají obecně spíše rozšiřující a nevzhledný efekt)

Sukni volte vždy podle toho, na co se cítíte. Přestože jsou ideální maxisukně, které jsou dlouhé a splývavé a velmi dobře opticky prodlužují postavu, můžete klidně zvolit také kratší modely.

Dlouhé sukně pro baculky

Pokud zvolíte dlouhou sukni, určitě neuděláte chybu. Jak sukně do půlky lýtek, tak maxisukně vám budou slušet, pokud budou až do pasu a ideálně trochu volné. U dlouhých sukní se vyhýbejte těsným pouzdrovým modelům a větší důraz klaďte také na jejich design. Ideální jsou sukně jednobarevné nebo s barevným přechodem, širší do áčka nebo plisované. U dlouhých sukní je možné využít větší vzory, ideální jsou však drobné vzory nebo s orientací na délku.

Středně dlouhé sukně pro baculky

U středně dlouhých sukní se můžete soustředit na celou řadu střihů, přičemž ideální je áčková nebo midi varianta. Jedná se o sukně s rozšiřující tendencí, které zvýrazní pas a zároveň opticky zúží nohy. Jedná se o velmi ženské řešení v jednobarevném nebo vzorovaném provedení, je však potřeba je vodně zkombinovat s užší halenkou či tričkem. V kategorii středních délek je možné vybírat také mezi rovnými či pouzdrovými sukněmi, které jsou však vhodné především pro dámy s tenčími lýtky. Tento druh sukně vypadá opticky lépe s podélným vzorem.

Minisukně pro baculky

Jestliže jste se dlouho vyhýbala minisukním, vězte, že i v této kategorii můžete narazit na něco, co vám bude slušet. Mez minisukněmi již sice nebudete mít takový výběr. Pro plnoštíhlou postavu se hodí buď minisukně klasické rovné z hrubších materiálů (kůže, džínovina) ovšem s volnějším střihem, a pak v širším provedení. Vhodná je například skládaná sukně s velmi širokým střihem, ideálně v tmavších barvách případně s kostkovaným vzorem.