KrásaKrása a módaVlasy

Nejlepší retro účesy: Tyhle styly letí i v roce 2023

Nejlepší retro účesy: Tyhle styly letí i v roce 2023

Nespoutanost, ledabylost nebo svoboda. Zrovna třeba tak by se daly shrnout vlasové účesy, které jsou hitem tohoto roku. Většina z účesů, které můžete nyní vidět na přehlídkových molech jsou inspirací 80. let. Pojďme si společně ty nejlepší představit a inspirovat se.

Kudrliny, vlny, ale i rovné vlasy si žádají o pozornost

Nefalšovaná ledabylost, divoké rozevláté vlny a spousta gelu na vlasy. Právě tomuto divokému stylu, který se objevoval před čtyřmi dekádami, propadla hlavně mladší generace, která se nebojí v mnoha ohledech se svým vzhledem experimentovat. Rozhodně to ale neznamená, že by se zralé ženy musely v tomto ohledu nechat zahanbit. Střihy jsou velmi variabilní a sluší všem typům vlasů. A co je to vlastně za účes? Představte si účes hokejisty Jaromíra Jágra ve své nejlepší éře, jen s rozdílem, že vlasy nejsou kolem uší sestříhané. Svým vzhledem ho řada přirovnává také k starému dobrému mulletu.

Nespornou výhodou tohoto účesy je hlavně jeho jednoduchá úprava. Nositelky si často vystačí pouze s pěnovým tužidlem, případně gelem na vlasy a fénem. A pro jakou délku vlasů se vlastně rozhodnout? Výhodou je, že délka vlasů pro tento druh účesu není vůbec rozhodující. Krátké vlasy dodají na roztomilosti, střední délka se bude zase skvěle upravovat a dlouhé vlasy budou vypadat nadýchanějším a plnějším dojmem.

Na výslunní se vrací i „wolf cut“

Mullet i wolf cut mají jedno společné, oba účesy dominovaly v 80. letech a oba se nyní se stejnou slávou vracejí, a to nejenom na přehlídková mola, ale i do ulic. Opět se tak potvrdilo, že návrat do minulosti a retro styl je přesně to, co momentálně vévodí nejenom módním přehlídkám, ale inspirují se jím i slavné osobnosti v čele s Billie Elish nebo Miley Cyrus.

Hranice mezi těmito dvěma retro účesy jsou hodně rozpité. Rozhodující je délka, objem, sestříhání vlasů kolem obličeje, kratší či delší ofina. Tak pro který z těchto módních účesů se letos rozhodnete nebo raději zůstanete věrná svému aktuálnímu střihu?