Krása a módaMóda

Nejlepší podzimní oblečení pro starší dámy: Podzim 2023

Nejlepší podzimní oblečení pro starší dámy: Podzim 2023

Starší dámy mnohdy neví, jaké oblečení si obléknout, aby bylo přiměřené jejich věku a přitom moderní a slušivé. Konkrétně podzimní oblečení by své nositelky mělo také zahřát a ochránit před nepříznivým počasím. Poradíme vám, jaké kousky zvolit.

Vhodné kousky oblečení pro starší ženy

Módní návrháři často zapomínají na starší ženy. Ty pak tápou v tom, jaké oblečení se pro ně hodí. První nejdůležitější pravidlo zní: Noste takové oblečení, ve kterém se cítíte dobře. A další pravidla?

  • Vyhýbejte se oblečení, které vás dělá starší.
  • Vždy vybírejte oblečení podle typu své postavy.
  • Zapomeňte na kalhoty a sukně v pase na gumu, nenoste sportovní oblečení do města.

Kousky, které by neměly chybět ve vašem šatníku

1. Pouzdrová sukně

Starším ženám velice sluší pouzdrové sukně do pasu, které schovají případné větší bříško. Jejich nejobvyklejší barva je černá, ale seženete i sukně vzorované. Pouzdrovou sukni kombinujte s košilí nebo nějakou elegantnější halenkou.

Tip pro vás: Pohrajte si s délkou sukně. Ač se to nezdá, pár centimetrů může změnit hodně.

2. Kardigan

Podzimní dny bývají chladné, takže využijete i kardigan. Experimentovat můžete s nejrůznějšími délkami, barvami i střihy.

Tip pro vás: K upnutým přiléhavým kalhotám oblečte delší kardigan, který vám zakryje zadeček. Seženete kardigan s límcem, kapucou, se zipem, s knoflíky i bez ničeho.

3. Trenčkot (případně džínová nebo kožená bundička)

Trenčkot vás zahřeje, kožená i džínová bundička vám zase ubere několik let. Klidně si tedy do šatníku pořiďte všechny tyto kousky.

Tip pro vás: Klasický trenčkot většinou sahá až ke kolenům, ale vyzkoušet můžete i kratší verzi pod zadek. Tato verze je pro vás vhodná především tehdy, pokud máte dlouhé štíhlé nohy. Pokud potřebujete vytvarovat pas, sáhněte po trenčkotu s páskem.