Krása a móda

Nejkrásnější nehty: jak na dokonalou domácí manikúru v roce 2024

Nejkrásnější nehty: jak na dokonalou domácí manikúru v roce 2024

Nejkrásnější nehty vyžadují vždy pečlivou manikúru. Bez správné péče totiž nemůžete počítat s tím, že budou vaše nehty působit krásně. Postup naštěstí není nic složitého ani nepříjemného. A proto hurá do toho!

Pravidelná péče je základ

Nestačí si jednou za měsíc udělat pečlivou manikúru, ale musíte se o vaše ruce starat ideálně každý den. Pravidelně si zastřihovat kůžičky, aplikovat si na ně olejíček a ruce si jednou i vícekrát denně mazat podle potřeby. Každý má jinou pokožku, a proto některé ruce vyžadují častější péči než jiné.

Zároveň také záleží na tom, co s nimi děláte a s jakými látkami přicházejí často do kontaktu. Myjete například často nádobí ručně? Pak byste jim měla věnovat víc pozornosti, kterou si zaslouží, jelikož čistící prostředky na nádobí mají tendenci pokožku rukou vysušovat.

  • Zastřihování kůžiček
  • Aplikování olejíčku
  • Pravidelné mazání krémem

K pravidelné péči vám postačí jen pár pomocníčků. Kupte si kvalitní sadu nástrojů na manikúru a olejíček na nehtové kůžičky. Vyzkoušejte klidně ten od značky Balea nebo sáhněte do obrovské škály různých vůní od NANI nails. Pravidelně si své ruce mažte výživným krémem a čas od času jim dopřejte i extra péči ve formě peelingu a masky.

Úprava nehtů

Frekvence úpravy vašich nehtů je závislá na tom, jaký typ laku na nehty preferujete. Pokud používáte ten klasický, naplánujte si své chvilky s manikúrou na každý týden. Jestliže ale preferujete spíš gel laky, pak stačí, když svým nehtům budete věnovat pozornost jednou za dva až tři týdny.

Pamatujte, že pro odstranění starého laku existují bezpečné postupy, které když budete dodržovat, přejdete zbytečnému poškození svých nehtů. Jakmile starý lak odstraníte, pilníkem upravte nehty do požadovaného tvaru, upravte kůžičky dřívkem a aplikujte výživu. Poté můžete pokračovat s lakem, jak jste zvyklá. A nejkrásnější nehty na nejkrásnějších rukou budou právě ty vaše.