Zimní bunda by měla plnit především svou základní funkci, a to funkci ochrany proti chladu. Módní provedení bundy je sice až druhotným parametrem, k němuž bychom měly při výběru bundy přihlížet, je však často neméně důležitý, jelikož má určitým způsobem ladit s vaší osobností. Zimní bundu byste si měli pořídit až v případě, že u konkrétního produktu naleznete harmonii mezi těmito dvěma složkami, tzn. že objevíte model, který vás spolehlivě ochrání před chladem nebo mrazem a současně bude odpovídat vašemu vkusu. A jakým bundám se tedy nejlépe vyhnout?
Čím se vyznačují nevhodné typy zimních bund
Zimní bunda může být pro vás nevhodná hned z několika hledisek, co se týče módního provedení. Některé modely jsou příliš krátké nebo naopak příliš dlouhé, jiné se vyznačují zvláštním řešením, které se hodí spíše k mladšímu věku nebo pro seniorky. V každém případě je vždy dobré se zaměřovat na neutrálnější a konzervativnější varianty, které zůstávají tradičně v módě kontinuálně s drobnými obměnami podle aktuálních trendů (například s kožešinou na kapuci). Zde jsou tři nejhorší typy zimních bund, které v tomto směru můžete zvolit.
Krátká kožená bunda
Ačkoliv se jedná o kousek považovaný za velmi módní, nejsou kožené bundy jako zimní svršek příliš vhodné. Obvykle se totiž jedná o velmi krátké střihy, které vás před zimou rozhodně neochrání. Výhodné jsou především jako specifický prvek, který zajímavě dotváří některé modely a hodí se primárně pro štíhlé a vysoké dámy. Pokud po této bundě toužíte, klidně si ji pořiďte, jako klasická zimní bunda vám ovšem příliš neposlouží.
Příliš tenká bunda
Některé bundy vypadají módně, ale neposkytují dostatečnou izolaci vůči chladu. Typickým příkladem jsou fleecové nebo tenké bundy, které jsou sice příjemné a často vypadají dobře, ale nebudete se v nich cítit příjemně ani pohodlně.
Bunda s výraznými aplikacemi
Mezi nejhorší bundy patří i ty, které sice poskytují dostatečnou izolaci i střih, jejich design je však příliš výrazný. Jedná se o bundy vzorované s velkými motivy, výraznými barvami, nášivkami nebo aplikacemi ve formě zipů, visících prvků, cvoků apod. Nadměrná zdobnost ubíjí ostatní prvky oděvu i vlastní charakteristiky člověka a nevypadá příliš vzhledně.