Krása a módaMóda

Nejhorší zimní bundy: 3 typy, které stále vídáme v ulicích

Nejhorší zimní bundy: 3 typy, které stále vídáme v ulicích

Zimní bunda by měla plnit především svou základní funkci, a to funkci ochrany proti chladu. Módní provedení bundy je sice až druhotným parametrem, k němuž bychom měly při výběru bundy přihlížet, je však často neméně důležitý, jelikož má určitým způsobem ladit s vaší osobností. Zimní bundu byste si měli pořídit až v případě, že u konkrétního produktu naleznete harmonii mezi těmito dvěma složkami, tzn. že objevíte model, který vás spolehlivě ochrání před chladem nebo mrazem a současně bude odpovídat vašemu vkusu. A jakým bundám se tedy nejlépe vyhnout?

Čím se vyznačují nevhodné typy zimních bund

Zimní bunda může být pro vás nevhodná hned z několika hledisek, co se týče módního provedení. Některé modely jsou příliš krátké nebo naopak příliš dlouhé, jiné se vyznačují zvláštním řešením, které se hodí spíše k mladšímu věku nebo pro seniorky. V každém případě je vždy dobré se zaměřovat na neutrálnější a konzervativnější varianty, které zůstávají tradičně v módě kontinuálně s drobnými obměnami podle aktuálních trendů (například s kožešinou na kapuci). Zde jsou tři nejhorší typy zimních bund, které v tomto směru můžete zvolit.

Krátká kožená bunda

Ačkoliv se jedná o kousek považovaný za velmi módní, nejsou kožené bundy jako zimní svršek příliš vhodné. Obvykle se totiž jedná o velmi krátké střihy, které vás před zimou rozhodně neochrání. Výhodné jsou především jako specifický prvek, který zajímavě dotváří některé modely a hodí se primárně pro štíhlé a vysoké dámy. Pokud po této bundě toužíte, klidně si ji pořiďte, jako klasická zimní bunda vám ovšem příliš neposlouží.

Kožená bunda s nádechem retro stylu bude v kurzu

Příliš tenká bunda

Některé bundy vypadají módně, ale neposkytují dostatečnou izolaci vůči chladu. Typickým příkladem jsou fleecové nebo tenké bundy, které jsou sice příjemné a často vypadají dobře, ale nebudete se v nich cítit příjemně ani pohodlně.

Bunda s výraznými aplikacemi

Mezi nejhorší bundy patří i ty, které sice poskytují dostatečnou izolaci i střih, jejich design je však příliš výrazný. Jedná se o bundy vzorované s velkými motivy, výraznými barvami, nášivkami nebo aplikacemi ve formě zipů, visících prvků, cvoků apod. Nadměrná zdobnost ubíjí ostatní prvky oděvu i vlastní charakteristiky člověka a nevypadá příliš vzhledně.

Výhodná je bunda s odepínacím kožíškem