KrásaVlasy

Nejhorší účesy pro jemné vlasy: Tyto určitě nezkoušejte

Nejhorší účesy pro jemné vlasy: Tyto určitě nezkoušejte

Jemné vlasy vyžadují velkou pozornost při volbě správného účesu, aby nepůsobily zplihle a nebyly zbytečně zatěžovány. Některé nevhodné účesy mohou dokonce jemné vlasy zásadně poškozovat a způsobovat jejich řídnutí. Ať už jste majitelkou jemných vlasů, která hledá inspiraci pro nejvhodnější střih, nebo vás zajímá příčina zvýšeného vypadávání vlasů, zbystřete. Zde je přehled těch nejhorších účesů pro vaše vlasy, které kadeřníci rozhodně nedoporučují.

Velmi dlouhé účesy

Příliš dlouhé účesy jemným vlasům jen málokdy lichotí. Jsou totiž náchylnější k lámání a třepení konečků, což se spíše projeví v délkách. Namáhání jemných vlasů výraznou délkou může časem vést k jejich ztenčení. Takové vlasy potom vypadají rozcuchaně, neupraveně a nezdravě. A vy budete kvůli tomu působit starší. 

Trhané vrstvy

Pro jemné vlasy není vhodný účes se spoustou trhaných vrstev. Jemné vlasy totiž postrádají dostatek šmrncu a textury pro udržení celistvosti v tomto roztříštěném tvaru. S trhanými vrstvami byste laicky řečeno vypadala jako opelichané kuře.

Dlouhé vlasy s krátkými vrstvami

Ani dlouhé vlasy s krátkými vrstvami, čili stupňovitě sestříhané vlasy, nejsou ideální volbou. Jemné vlasy mají často tendenci k větší lámavosti, což se může výrazně projevit ve větších délkách. Zatímco příliš mnoho vrstev může na jemných vlasech působit zplihlým dojmem.

Podstřihy a podholy

Účesy na způsob různých podstřihů nebo podholů, kde delší vlasové partie padají přes krátce zastřiženou část, také nejsou pro vás to pravé. Pokud máte jemné vlasy a ještě se jich z velké část “zbavíte” ostříháním nakrátko, nezbyde vám jich dostatek pro rozprostření po zbytku hlavy. Vaším cílem je naopak zvolit takový střih, aby vaše kštice získala texturu a objem.

Pevně stažené výčesy

Stažené účesy typu vysoký culík a drdol jsou sice extrémně praktické, nicméně příliš časté nošení může jemné vlasy poškozovat. Pevné stažení vlasů v zadní části hlavy působí na pokožku hlavy velký tah, vlivem kterého trpí vlasové folikuly. V důsledku toho může tento účes ještě více podpořit vypadávání vlasů ve spánkové oblasti a v linii obličeje. Řídnutí vlasů v těchto partiích představuje skutečně velký problém, protože je nejobtížnější na maskování. Proto je ideální dělat vše proto, aby k takové situaci vůbec nedošlo.