Krása a módaMóda

Nejhorší svetříky pro jaro 2024: Které modely nepřidají na šarmu

Nejhorší svetříky pro jaro 2024: Které modely nepřidají na šarmu

Jarní rána jsou ještě chladná a stejně tak i jarní večery. Určitě tedy využijete svetry. Poradíme vám, jaký svetřík obléknout, abyste byly in a jaké svetry ze svého šatníku vyřadit. Nosit letos nedoporučujeme argyle svetry, svetry s kulatými výstřihy ani svetry, které odhalují příliš mnoho kůže.

Svetr s odhalenými rameny

Svetry se spadlými rameny se letos nenosí a in není ani svetr, který odhaluje ramínko pouze jedno. V těchto asymetrických střizích svetrů totiž zanikají přirozené ženské křivky. Obvykle se navíc jedná o svetry volnějšího střihu, ve kterých dámy působí spíše jako v pytli.

Speciální tip pro vás: In letos nejsou ani nejrůznější asymetrické vzory. Raději volte pravidelnost nebo kupujte svetry jednobarevné.

Retro argyle svetry

Pokud už volíte vzory, sáhněte raději po pruzích nebo puntících, které se letos nosí. Argyle svetry už dávno v módě nejsou a obléknout je můžete tak maximálně na golf nebo na nějakou tematickou párty. Tyto geometrické vzory už prostě neletí.

Svetry s kulatým výstřihem

Pokud chcete, aby váš celkový outfit působil moderním a mladistvým dojmem, zapomeňte na svetry s kulatým výstřihem a raději sáhněte po výstřihu do písmene V. Váš dekolt bude v tomto typu svetru vypadat o mnoho lépe.

Extravagantní svetry

V letošním roce letí spíše minimalismus a styl quiet luxury. Příliš tedy neuspějete s extravagantními modely, barevnými svetry nebo svetry, které mají nejrůznější zdobení, volány apod. Platí zde jednoduché pravidlo: Čím méně, tím lépe.

Jaké svetry jsou v roce 2024 in

  • oversized svetry
  • lehké kašmírové svetříky
  • svetry z kvalitních materiálů, které působí luxusním dojmem
  • svetry neutrálních barev
  • elegantní roláky z tenké pleteniny
  • kardigany