Další

Tito psi přidávají svým pánům nejvíce starostí: pořiďte si v roce 2024 to správné plemeno!

Tito psi přidávají svým pánům nejvíce starostí: pořiďte si v roce 2024 to správné plemeno!

Chcete si pořídit nového psího parťáka, ale toužíte se vyhnout jakýmkoli problémům? Máme pro vás několik tipů na plemena, která vám mohou přidělat zbytečné vrásky. Tito psi přidávají svým pánům nejvíce starostí ze všech. Vždy se proto snažte najít takového psa, jehož přirozená povaha a potřeby perfektně zapadnou do vašeho životního stylu.

Psí plemena se špatnou pověstí

Mezi obtížně zvladatelná psí plemena patří například akita, sibiřský husky, německý ovčák, rotvajler nebo americký pitbulteriér. Všichni tito psi potřebují pevné vedení a rozhodnou ruku. Nelze je rozmazlovat a ponechat jejich výcvik náhodě. Pokud jsou totiž psi svými pány zanedbáváni, nudí se. A jejich rozmrzelost se může ošklivě odrazit v nevhodném chování. U těchto plemen existuje riziko, že napadnou děti nebo dospělé i bez větší příčiny. Proto nikdy nepodceňte důležitost výcviku.

Ani chvilku si neoddechnete

Některá psí plemena jako například border kolie, Jack Russel teriér, sibiřský husky, vizsla nebo australský ovčák si rozhodně nenajdou zábavu sama. Potřebují dlouhé procházky a aktivní trávení svého času. V opačném případě budou znuděná a klidně vám zdemolují celý byt. Pokud tedy chcete parťáka k povalování se na gauči, poohlédněte se jinde. Tito psi vás v klidu sedět jen tak nenechají. Naopak se z nich ale stanou skvělí společníci pro dlouhé procházky do přírody.

Není to jejich vina

Tito psi přidávají svým pánům nejvíce starostí. Nemohou za to. Jejich přirozené nátury zkrátka vyžadují určitý životní styl. A pokud se je snažíme napasovat do jiného vzorce, odporují nám. Nikdy si proto nevybírejte psí plemeno jen na základě vzhledu, ale zohledněte jeho potřeby. I pes, kterého bychom označili za problémového, často není na vině. Jen by potřeboval jiného pána a odlišné vedení od útlého věku.