Krása a módaVlasy

Nejhorší retro účesy: Tohle byl prostě vlasový omyl minulé generace

Nejhorší retro účesy: Tohle byl prostě vlasový omyl minulé generace

V minulém století bylo všechno tak trochu jinak, a to včetně oblíbených účesů. Některé dávné módní trendy se sice vracejí do popředí, ale za nejlepší už je dnes rozhodně považovat nelze. Některé retro účesy nám mohou připomínat radostné vzpomínky na minulost, zatímco jiné reflektují spíše vlasové omyly, které byly dříve možná v módě, ale dnes už nad nimi budete jen kroutit hlavou. V dnešním článku se podíváme na několik nejhorších retro účesů, které byly prostě vlasovým omylem minulé generace.

Afro účesy 70. let

Afro účesy byly v 70. letech minulého století dost ikonické. Některé z nich ale byly tak extrémní, že je lze považovat spíše za komické než stylové. Přehnaný objem a nepřirozené tvary často přivedly jejich majitele k bizarnímu vzhledu, který se nedal přehlédnout.

Uměle vytvořený afro účes už není příliš trendy
Uměle vytvořený afro účes už není příliš trendy

Kudrnaté vlasy a melír 80. let

80. léta byla éra vlasů s velkým „wow“ efektem. Kudrnaté vlasy v kombinaci s agresivním melírem tvořily divoké a někdy až chaotické účesy. Barvy, které v přírodě takřka neexistovaly, a tvarované kadeře byly tehdy v módě, ale nyní evokují spíše smích.

Růžové ombre 90. let

I když je dnes ombre efekt stále populární, některé varianty, a to zejména s extrémními barvami jako růžová, jsou považovány za módní přešlap. Růžové ombre vlasy, především pak v kombinaci s vysokým účesem zafixovaným velkým množstvím gelu, působí příliš kýčovitě.

Emo a vlasy začátku nového tisíciletí

Emo hnutí mělo velký vliv na účesy v raných letech nového 21. století. Dlouhé a těžké černé vlasy doplněné o slakovanou ofinu byly pro tuto éru typické. I když to pro mnohé osoby bylo výrazem identity, v dnešní době působí tento styl někdy poněkud přehnaně a příliš dramaticky.

Černé vlasy jsou pojítkem ke stylu emo
Černé vlasy jsou pojítkem ke stylu emo

Mullet se vrací zpět

Mullet neboli účes krátký zepředu a dlouhý zezadu, se v 80. letech stal jedním z nejkontroverznějších. I když se může zdát, že byl tento účes odvážný a rebelantský, dnes se považuje za směšný a nevkusný.

Závěr

Zatímco některé retro účesy jsou považovány za kultovní a stylové, jiné jsou prostě nezapomenutelnými vlasovými omyly minulých generací. Móda se neustále vyvíjí, a to, co v jedné době sklidilo úspěch, nemusí být automaticky úspěšné i dnes. Je zajímavé sledovat, jak se vkus a trendy v oblasti účesů mění a vyvíjí se s časem.