KrásaMóda

Nejhorší podzimní bundy: Pro rok 2023 se těmto vyhněte

Nejhorší podzimní bundy: Pro rok 2023 se těmto vyhněte

Podzimní móda může být plná přešlapů, pokud nevíte, jak správně zkombinovat vhodný outfit. V chladných dnech se přitom jednou z nejdůležitějších součástí stává podzimní bunda. Ta má za úkol vás nejen udržte v teple, ale chcete-li vypadat trendy a stylově, pak vám musí také slušet. Existují ovšem určité typy podzimních bund, kterým byste se měli vyhnout, pokud nechcete, aby vás tento podzim kritizovala módní policie. V tomto článku vám představíme některé z nejhorších podzimních bund pro rok 2023, čtěte dále.

Módní peklo – přehnané kožešiny

Příliš velké, výrazné kožešiny na bundách nejenže působí nevkusně, ale mohou být též kontroverzní z hlediska etických ohledů. Moderní design se často zaměřuje na umělé nebo eticky získané materiály a menší, subtilnější kožešiny, pokud vůbec. Máte-li bundu s přehnanou kožešinou, pak ji zkuste odepnout nebo odpárat a noste bundu bez ní.

Pozor na přehnané kožešiny
Pozor na přehnané kožešiny

Podzimní bunda bez kapes? Raději ne

Kapsy jsou u podzimních bund velmi užitečnými detaily. Můžete v nich uchovat klíče či mobilní telefon, ovšem tou nejdůležitější věcí, bez které se na podzim neobejdete, jsou přeci kapesníky! Navíc bunda s kapsami vám si v kapsách zahřát ruce, což je v chladných dnech neocenitelné. Bunda bez kapes vás bude omezovat ve vašem komfortu, proto si vyberte model s dostatečným množstvím praktických kapes.

Příliš výrazná bunda se vzory si žádá velkou opatrnost

Příliš pestrobarevné nebo výrazné vzory na bundách mohou obtížné sladit s ostatním oblečením. Pokud se vám to nepovede, uděláte si módní přešlap a budete vypadat spíše jako na maškarní. Móda většinou preferuje neutrální barvy a vzory, které jsou snáze kombinovatelné.

Zastaralý střih? Takovou bundu raději nenoste

Některé podzimní bundy mohou mít zastaralé střihy a tvary, které nekopírují aktuální módní trendy. Nemyslíme tím retro oversized bundy, takové jsou přijatelné v každé sezoně. Na mysli máme například bundy s přílišnými střapcemi nebo velkými vycpanými rameny, které mohou působit nepřirozeně a zastarale.

Zastaralé střihy a vzory nemusí působit zrovna nejlépe
Zastaralé střihy a vzory nemusí působit zrovna nejlépe

Nesprávná velikost bundy může být též na škodu

Bundy, které jsou příliš velké nebo naopak příliš těsné, nemusí vypadat dobře. Skrze nevhodnou velikost může taková bunda vytvářet nevhodné proporce a nesprávně kopírovat vaši siluetu. Je důležité vybrat bundu, která vám dobře sedí a lichotí vaší postavě.

Nejhorší podzimní bunda? Ta z nekvalitního materiálu

Jako poslední a nejvýraznější módní přešlap je za nás bunda z nevhodného materiálu. Nepohodlné materiály mohou způsobit nepříjemnosti během nošení a můžete se pak v bundě zvláštně ošívat. Vybírejte vždy bundy vyrobené z kvalitních a pohodlných materiálů, které jsou vhodné pro podzimní podmínky.

Nekvalitní podzimní bunda vás nezahřeje, ani neudělá parádu
Nekvalitní podzimní bunda vás nezahřeje, ani neudělá parádu