Krása a módaMóda

Nejhezčí podzimní boty roku 2023: Co ve světě letí?

Nejhezčí podzimní boty roku 2023: Co ve světě letí?

Letos uspějete s klasikou. Zatímco vloni se nosily extravagantní boty, letos frčí mokasíny, chelsea boots či kovbojské boty. Poradíme vám, s čím jednotlivé kousky kombinovat a dozvíte se i pár zajímavostí z historie.

Mokasíny

Mokasíny jsou boty, které už doma pravděpodobně máte. Nosí se totiž už od 30. let (v této době je však obouvali pouze muži) a opravdu trendy jsou od let osmdesátých. Jednou z prvních žen, která mokasíny obouvala, byla Audrey Hepburn.

Mokasíny jsou pohodlné, snadno se kombinují a obout je mohou ženy bez ohledu na věk. Skvěle vypadají v kombinaci s culotte kalhotami, s džínami a bílou košilí nebo v kombinaci s kalhotovým kostýmkem. Ladí i k podzimním kabátkům a trenčkotům.

Tip pro vás: Zkuste vykouzit retro look. Stačí, když si do mokasín vezmete vyšší bílé ponožky a je to.

Chelsea boty

Chelsea boots jsou kotníkové boty bez tkaniček či zipu, mají pouze gumu na boku. Snadno se nazouvají a ještě snadněji kombinují. Dobře vypadají snad v jakémkoliv outfitu a nosit je můžete v podstatě celý rok.

Zajímavostí je, že historie chelsea boots sahá až do viktoriánské doby. Původně šlo rovněž pouze o mužskou obuv. Boty proslavila v 50. letech skupina Beatles a od té doby je obouvá celý svět.

Kovbojské boty

Seberte odvahu a obujte kovbojské boty (cowboy boots poznáte podle ostré špičky a zkoseného podpatku), které se staly hitem letošního roku. Boty lze kombinovat s různými styly, obléci si k nim můžete jak džíny, tak sukni nebo volné šaty. Není žádoucí boty kombinovat s dalšími westernovými prvky. Zapomeňte tedy na kostkovanou košili nebo halenku s třásněmi a zakomponujte boty raději do městského casual outfitu.

Kde můžete hledat inspiraci? U modelky Emily Ratajkowski (ta si do bot s oblibou zastrkává džíny) nebo herečky Jennifer Connelly, která se v kovbojkách nebojí vyrazit ani do společnosti.