Zdraví

Nejhorší pečivo pro seniorky: nejíte ho v roce 2024 i vy?

Nejhorší pečivo pro seniorky: nejíte ho v roce 2024 i vy?

Konkrétně můžeme jen těžko označit nejhorší pečivo pro seniorky, protože vše je závislé na zdravotním stavu každého člověka a jeho osobních preferencích. Nicméně i tak existují jisté věci, které jsou s nejhorším pečivem spojovány a mohou jej charakterizovat. 

1. Bílé pečivo

Ať už se jedná o rohlíky, housky nebo bagety, bílé pečivo může obsahovat zpracovanou mouku s vyšším glykemickým indexem, který zase může způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi. Dámy, které mají problémy s nadváhou nebo trpí cukrovkou, by se bílému pečivu měly vyhýbat úplně. 

Housky z bílé mouky.

2. Sladké pečivo

V tomto druhu pečiva najdete vysoký obsah cukru a spoustu kalorií, které ovlivňují hladinu cukru v krvi. Sladké pečivo přispívá k nadváze a může stejně, jako bílé pečivo, přispět ke vzniku nebo zhoršení cukrovky. 

3. Pečivo s vysokým obsahem soli

Vysoký obsah soli v těle může způsobit zvýšení krevního tlaku, s kterým většina seniorek bojuje. Pokud si nechcete přidělávat problémy a toužíte po minimum zdravotních obtíží, pečivu, které obsahuje příliš mnoho soli, se vyhněte. 

4. Pečivo obsahující trans-tuky

Mezi nejhorší pečivo pro seniorky můžete zařadit pečivo bohaté na trans-tuky. Jedná se o umělé tuky, které zvyšují hladinu cholesterolu, snižují citlivost na inzulin, zvyšují riziko vzniku srdečních onemocnění a mohou dokonce zhoršovat záněty. Tyto tuky se nachází například v sušenkách a při jejich častém pojídání si můžete zadělat na vážné zdravotní potíže. 

5. Pečivo obsahující rafinované obiloviny

Rafinované obiloviny jsou takové, které byly zpracovány způsobem, při němž ztratily některé důležité živiny. Jedná se tedy o „prázdné“ pečivo, které má nízkou nutriční hodnotu a tělu téměř nic nedá. Seniorky by se měly zaměřovat na nákup celozrnných potravin, které obsahují velmi důležitou vlákninu a další živiny prospěšné zdraví.

Komínek postavený z barevných sušenek.

Nejhorší pečivo pro seniorky je takové, které obsahuje příliš mnoho zpracované mouky, cukru, trans-tuků, soli a rafinovaných obilovin. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zaměřte se raději na nákup celozrnného pečiva plného živin.