Krása a módaNehty

Nejhorší nehty pro únor a březen 2024: Kterým se vyhnout?

Nejhorší nehty pro únor a březen 2024: Kterým se vyhnout?

Jsou tu trendy, které teprve budou trendy a trendy, na které je raději lepší zapomenout. A ať už patříte do nadšenců trendů v oblasti manikúry nebo ne, poradíme vám, kterým nehtům je nejlepší se vyhnout.

Dlouhé stiletto nehty

Pamatujete na rok 2022 a 2023, kdy byly obrovským hitem sakra dlouhé a ostré nehty? Oblíbila si je řada hip hopových zpěvaček jako je třeba Lizzo. Tomu je teď ale konec a stiletto nehtům odzvonilo. Tyto odvážné a vypilované špičaté nehty jsou už minulostí a tam by také měly zůstat. A proč? Nejsou vůbec praktické a upřímně – vzhledné také moc nejsou.

3D nehty

Klasické laky na nehty budou vždycky v kurzu. Mimochodem, v roce 2022 byly ještě navíc ozvláštněny nějakou 3D aplikací. Tento trend velice rychle otřásl světem milovníků nehtů po celém světě. Tato technika si často žádala jako základ nalepovací akrylové nehty. A to z toho důvodu, že mnoho produktů na vytvoření 3D obrazce vyžadovalo drsné chemikálie. Umělé nehty pak měly za úkol ochránit vaše skutečné nehty.

Sametové nehty

Jeden z nejžhavějších trendů z roku 2022 se nesl v duchu sametových nehtů. Navzdory však svému názvu má tato manikúra ve skutečnosti více společného se třpytkami než se samotnou texturou látky. Sametové nehty pouze napodobují hladkou a oblíbenou strukturu vašich večírkových šatů, ale s přidaným nádechem třpytu. Efekt sametu je tak pouhopouhou iluzí, která by stejně jako předchozí zmiňované trendy, měla zůstat v roce 2022.

Coffin nails

Stejně jako stiletto nails, tak i coffin nails patří do řady dlouhých nehtů, které působí poměrně honosně a na scéně jsou už od roku 2020. Stiletto nehtům jsou vlastně docela podobné. Jen s tím rozdílem, že místo špičaté špičky na konci se zplošťují a svým tvarem připomínají rakev. Některé lidé jim říkají také ballerina nails, protože připomínají špičky baletních střevíčků, ale tento název není tak úplně na místě. Ballerina nails mají sice podobný tvar, ale od coffin nails se poměrně výrazně liší svou délkou.

Bublinkové nehty

Bublinkové nehty jsou také známé jako „hump nails“ a i ony byly před pár lety v kurzu. Nicméně my jsme tomuto trendu nepodlehli, protože ne každý trend je všem po chuti. A v čem spočívalo kouzlo bublinkových nehtů? Trik je v zakřiveném efektu na nehtu, který je vytvořen kulatým akrylem ve středu nehtu a následně vytvarovaným do tvaru bublinky. Jednalo se o vzhled, který se zalíbil mnoha lidem. A narazit jste na něj mohli v mnoha podobách. Od téměř nenápadného efektu po opravdu velké kopule, které ale zároveň přidávaly vašim nehtům na váze. A kdo by o něco takového stál?