Krása

Nejhorší micelární voda: nepoužíváte jednu z těchto 7?

Nejhorší micelární voda: nepoužíváte jednu z těchto 7?

Nejhorší micelární voda je označení pro kosmetiku, která může obsahovat škodlivé látky nebo být až příliš aromatická. Pokud stále hledáte produkt, který by vám sedl, prozkoumejte následující řádky, na kterých uvádíme tipy, díky kterým poznáte, že je konkrétní výrobek nevyhovující.  

1. Obsahuje škodlivé látky

Při koupi micelární vody vždy čtěte údaje, které jsou obsaženy na obalu výrobku nebo v příbalovém letáku. Vyhněte se kosmetice, která obsahuje silikony, parabeny, alkohol nebo umělá barviva. Všechno jsou to látky, které mohou podráždit vaši pokožku i oči.

Ležící micelární voda v láhvi.

2. Obsahuje olej

Pokud trpíte na akné nebo máte mastnější pleť, vyhněte se kosmetice s obsahem oleje, která ucpává póry a může stav vaší pokožky ještě zhoršit. Hledejte výrobky, které odpovídají konkrétním potřebám vaší pleti. 

3. Je dráždivá

Nejhorší micelární voda může obsahovat chemikálie, které dráždí pokožku. Proto, až si příště koupíte výrobek, který jste zatím ještě nepoužívala, vyzkoušejte jeho dráždivost na malé ploše ruky. Pokud byste si kosmetiku nanesla hned na obličej, mohla byste riskovat podráždění nebo alergickou reakci na velmi viditelném místě.

4. Má silné aroma

Některé micelární vody jsou silně aromatické a jelikož je nanášíte na obličej, může to být celkem problém. Pokud jste citlivá na výrazné vůně, poohlédněte se po kosmetice, která neobsahuje vonné látky. 

5. Je málo účinná

Micelární vodu si kupujete proto, abyste dosáhla dokonale vyčištěné pleti. Nejhorší micelární vody toto nesplňují a jejich účinnost může být velmi slabá. Pokud kosmetika nedokáže efektivně odstranit make-up a další nečistoty z vašeho obličeje, přestaňte ji používat.

Detail na ženskou ruku držící odličovací tampon a tonikum.

6. Nemá dostatečná hodnocení

Možná se jedná o nový produkt na trhu, proto jste nenašli žádné informace od jeho uživatelů. Možná jde ale o kosmetiku, na kterou se jednoduše pozitivní recenze napsat nedají, nebo je značka z nějakého důvodu neznámá. Pro váš klid a ochranu zdraví raději vždy zakupte produkt, který recenzenti na internetu hodnotí kladně.