KrásaMóda

Nejhezčí dámské kožené boty: 5 tipů, jaké a jak je nosit

Nejhezčí dámské kožené boty: 5 tipů, jaké a jak je nosit

Kožené boty jsou symbolem elegance a také odolným doplňkem do botníku každé moderní ženy. Hledáte ty nejhezčí dámské kožené boty? Nebo přemýšlíte, jak je vkusně nosit a kombinovat s různými outfity? Čtěte dále a inspirujte se. Máme pro vás 5 tipů, které vám pomohou vytvořit stylový sofistikovaný vzhled.

Kožené boty jsou drahé – upřednostňujte kvalitu před kvantitou

Při výběru dámských kožených bot je důležité klást důraz na kvalitu, protože jen kvalitní materiály a zpracování zajistí obuvi dlouhou životnost. Namísto vícero párů méně kvalitní obuvi si raději pořiďte jedny dražší, zato v ověřené kvalitě. Důležité je samozřejmě i pohodlí při nošení, v případě kožené obuvi ale chvíli trvá, než se bota přizpůsobí chodidlu. Investování do kvalitního páru kožených bot se vám vyplatí, protože budou trvanlivé a budou skvěle ladit s různými styly oblečení.

Kožené boty na nízkém podpatku kombinují eleganci a pohodlí
Kožené boty na nízkém podpatku kombinují eleganci a pohodlí

Kožené boty pro ženy – 5 tipů

Při výběru kožených bot se ženy orientují podle celkového stylu, který nejraději nosí. Ať už hledáte formálnější typ obuvi nebo takový, který lze kombinovat s každodenními styly, máte z čeho vybírat. Nejčastěji seženete kožené boty v následujících provedeních. 

  • 1. Kotníkové šněrovací boty
  • 2. Kotníkové kožené boty se zipem
  • 3. Kozačky bez podpatku
  • 4. Vysoké kozačky s podpatky
  • 5. Sportovní kožené boty

Vybírejte mezi univerzálními styly – na podpatku, nebo bez?

Abyste získali maximální flexibilitu při kombinování obuvi a oděvů, sáhněte po univerzálních kožených botách bez podpatku. Černá nebo hnědá barva obuvi bývá vždy bezpečnou volbou, protože takové boty se snadno kombinují s různými barvami oblečení. Klasické boty na podpatku nebo elegantní polobotky jsou zase vhodnou volbou pro formálnější příležitosti.

Kombinace kožených bot dle příležitosti

Dámské kožené boty lze nosit v různých situacích spolu s různými oděvy. Pro formální příležitosti kombinujte kožené boty s elegantním kostýmkem nebo šaty. Naopak pro každodenní vzhled můžete nosit kožené boty s džínami nebo módní sukní. Skvěle vypadá také outfit doplněný koženým křivákem, který bude materiálem ladit s botami. Pomocí vhodných doplňků pak můžete udělat z outfitu a kožených bot unikátní stylový celek.

Jak správně pečovat o kožené boty?

Aby kožené boty vypadaly stále jako nové, je nezbytné věnovat jim řádnou péči. Pravidelné čištění a impregnace chrání kožený povrch před poškozením a prodlužuje životnost obuvi. Rovněž dávejte pozor na správnou údržbu podpatků a podešví, což vám zajistí pohodlný a bezpečný krok.

Černé kožené boty skvěle ladí s koženým křivákem
Černé kožené boty skvěle ladí s koženým křivákem