KrásaKrása a móda

Mladá a krásná v 60? Proč toho i slavné ženy začínají mít plné zuby

Mladá a krásná v 60? Proč toho i slavné ženy začínají mít plné zuby

Kult mládí se již několik let stabilně drží jako základní standard, podle kterého se většina těch největších celebrit stále řídí. Začínají se však již objevovat i velmi známé osobnosti, které tento trend nutně nepodporují a snaží se stárnout přirozeně a pečují o sebe tak, aby vypadaly sice co možná nejlépe, ale na svůj věk. Kult mládí je typický snahou o dokonalou pleť a postavu, které si ženy zachovávají i po menopauze a v šedesáti pak vypadají na 40 i méně. Vše je ovšem dosahováno náročnějšími chirurgickými zákrok, které nejsou levné a navíc ne vždy musí nutně skončit dobře (zvláště změní-li se touha zůstat mladá v závislost).

Chirurgické zákroky a kult mládí

Strach ze stárnutí měly a mají ženy odjakživa, jelikož se jejich tělo na rozdíl od toho mužské začne kolem 50 roku výrazněji měnit a tak mnohem více pociťují přibývající roky. Snaha udržet si mladistvý vzhled se však nevyhýbá ani mužům, a tak na různé chirurgické a kosmetické zákroky, kterým kralují botoxové injekce vyhlazující vrásky, míří obě pohlaví a platí to nejen pro slavné osobnosti. Přirozenému stárnutí těla i obličeje se snaží bránit i běžní majetnější lidé, a dokonce si různé zákroky dopřávají mnohem mladší ročníky jako prevenci do budoucna. Již dnes však můžeme vidět také opačný trend a existují i takové známé tváře (jež obvykle trendy udávají), které se rozhodly nepropadnout obecnému přesvědčení, že žena musí i v pokročilém věku vypadat stále jako mladice. A pak je tady také opačný extrém.

Slavné ženy, které se rozhodly stárnout přirozeně

Zejména mezi herečkami té nejvyšší kategorie (tedy těch z Hollywoodu) se můžeme setkat s příklady žen, jež se rozhodly stárnout přirozeně. Samozřejmě, že je jich minimum, stále je to však větší procento než u celebrit, jež do této třídy nepatří. Výhodu tyto herečky pak mají při hledání rolí, které odpovídají jejich věku, zároveň mohou využívat velmi dobře svých neverbálních výrazových prostředků, což může být u dam, jež propadly botoxu, o něco horší. Mezi dámy, jež se rozhodly stárnout přirozeně, se nejčastěji řadí Lisa Kudrow nebo Jodie Foster.

Slavné ženy, které to se zákroky již přehání

Mnoho celebrit si sice vypomáhá různými zákroky, jejich vzhled však nedosahuje až kuriózního a nepřirozeného charakteru, je na nich však již poznat, že se snaží co možná nejdéle budit alespoň dojem mladosti za nemalého přispění vědy. A pak jsou zde slavné osobnosti, které to jednoduše přehání, otázka je zda aby šokovaly, nebo zda proto, že se tolik bojí zestárnout. Typickým příkladem je poslední vizáž zpěvačky Madonny.