KrásaKrása a móda

Nabarvené obočí: výhody, nevýhody i postup pro rok 2024

Nabarvené obočí: výhody, nevýhody i postup pro rok 2024

Nabarvené obočí není nic nového ani neobvyklého. V dnešní době existuje v tomto směru mnoho možností. Můžete si obočí nabarvit doma nebo vyhledat profesionální služby a obrátit se na kosmetický salón, kde vám obočí nabarví odborníci. Výběr je jen na vás, na vašich preferencích a možnostech.

Výhody a nevýhody nabarveného obočí

Nabarvené obočí má řadu výhod. Úprava obočí při líčení bývá časově náročná, a proto nabarvené obočí, které stačí pouze učesat výrazně šetří čas. Zároveň je ale obočí velmi výrazným prvkem v obličeji, který dotváří celkový dojem. Proto pokud máte právě odlíčený obličej, ale nabarvené obočí, budete vypadat upraveněji.

Nabarvené obočí je zkrátka skvělé a nevýhod nenajdete mnoho. Je však třeba počítat s určitým rizikem, že s výsledkem nemusíte být vždy na 100 % spokojená, a obočí si těžko stáhnete do culíku jako vlasy po neúspěšné návštěvě kadeřnice. S tím však souvisí i další (ne)výhoda. Obočí se poměrně rychle obnovuje, a proto ať vaše barvení dopadne skvěle nebo katastrofálně, zhruba po měsíci je nutné nabarvit obočí znovu.

Jak si nabarvit obočí doma

Barev na obočí existuje mnoho a stejně jako u barev na vlasy je vhodné je nejprve otestovat na méně viditelném místě kvůli možné alergické reakci. Pokud se nedostaví, můžete se pustit do barvení. Výborné recenze mají barvy Refectocil, které jsou za pár korun v mnoha odstínech široce dostupné. K jejich použití vám stačí krémový peroxid, tubička barvy (oboje vystačí na mnoho a mnoho barvení) a zkosený štěteček.

Barvěte vždy jen obočí upravené do požadovaného tvaru. V mističce smíchejte asi centimetr barvy s pár kapkami krémového peroxidu a pomocí štětečku naneste na obočí. Nechte působit po dobu uvedenou na návodu, smyjte a máte hotovo! Tak jednoduché to je.