Krása a módaVlasy

Co na elektrizující vlasy: 5+1 tip pro správnou péči

Co na elektrizující vlasy: 5+1 tip pro správnou péči

Elektrizující vlasy řešíme nejen v zimě, kdy na sebe navlékáme huňaté svetry. Tento jev může vyvolat i oblíbená blůzka nebo halenka, kterou jste si koupili nedávno. Co na elektrizující vlasy funguje a jak je během mrknutí oka zkrotit?

Proč vlasy elektrizují?

Zažil to asi úplně každý. Vlasy se nalepí na nějaký kousek oblečení a poté nám nezkrotně poletují okolo hlavy. Často se také stane, že vyvolají tzv. kopnutí – například když se dotknete nějakého vodivého předmětu či jiného člověka, dostanete „ránu“. Vlasy elektrizují kvůli statické elektřině.

Co na elektrizující vlasy?

Co na elektrizující vlasy, které si nezbedně poletují okolo hlavy? Pár tipů bychom pro vás měli, klidně je vyzkoušejte.

  • Hydratujte
  • Používejte vyživující masku
  • Nezapomínejte na tepelnou ochranu
  • Češte vlasy správným kartáčem
  • Zkuste trochu krému
  • Zkroťte vlasy vodou

Hydratujte své vlasy

Hydratovat je třeba nejen zvenčí – používáním speciální vlasové kosmetiky, ale také zevnitř – dodržováním pitného režimu.

Používejte vyživující masku

Řešíte-li co na elektrizující vlasy, nezapomínejte své hřívě pravidelně dopřávat vyživující masku. Vyrobit si ji přitom můžete doma – rozmačkejte polovinu avokáda a tu smíchejte s trochou olivového oleje a půlkou banánu.

Nezapomínejte na tepelnou ochranu

Nejen při žehlení nebo kulmování vlasů, ale také při jejich fénování by pro vás měla být samozřejmost, že vlasy ochráníte speciálním přípravkem s tepelnou ochranou.

Češte vlasy správným kartáčem

Pokud vás trápí elektrizující vlasy a chcete poradit, co na ně platí, doporučíme vám používat na česání kartáče a hřebeny s přírodními štětinami. Vhodnou volbou jsou také kartáče antistatické.

Zkuste použít trochu krému

Co na elektrizující vlasy, které postávají okolo hlavy? Rozetřete si v dlaních malé množství krému a ten poté vetřete do konečků vlasů, nebo opatrně na místa, kde vám vlasy elektrizují.

Zkroťte vlasy vodou

Jakmile vám zelektrizují vlasy, navlhčete si trochu dlaně a prsty a elektrizující místa s nimi uhlaďte – můžete prsty vlasy pročesat.