Krása a módaMóda

Módní věci: vyplatí se investovat do trendů roku 2024?

Módní věci: vyplatí se investovat do trendů roku 2024?

Každou sezónu přicházejí módní návrháři s novými trendy na dané období a pokud by měl člověk slepě následovat jejich doporučení, musel by vždy obnovit prakticky celý šatník. Oblečení, které bylo v módě před několika lety se sice do světla reflektorů zase vrátí, jak dlouho to ale potrvá je otázka, kterou vám nikdo s jistotou nezodpoví.

Základ šatníku by neměl podléhat trendům

O základech šatníku jistě neslyšíte poprvé. Jsou to kousky oblečení, které můžete nosit mnoho let i sezón. S nadsázkou jsou to takové kousky, které nikdy nevychází z módy. Ty by měly tvořit pomyslnou páteř vašeho odívání a vyplatí se u nich skutečně investovat do kvalitních střihů a materiálů. Takový klasický vlněný kabát totiž sice může stát tisíce, vydrží vám ale třeba i dvacet let a po celou tu dobu bude módní.

Módní věci: vyplatí se do nich investovat?

Odpověď není jednoduchá. Ano i ne. Módní věci jsou výborným doplňkem vašeho klasického šatníku, a pokud se vám nějaký trend líbí, není důvod se jej vzdávat jen proto, že za rok už možná nebude v módě. Proto se nebojte pořídit si nové šaty v barvě letošního roku Viva Magenta nebo sáhněte po džínách s nízkým pasem.

Možná vám obojí bude dělat radost jen jednu sezónu, ale za pár let se jistě tyto trendy opět navrátí. A možná se stanou součástí nadčasové klasiky. Kdo ví? I to se totiž v módním průmyslu běžně stává.

Pokud se tedy rozhodujete o několika konkrétních kouscích, nebojte se do nich investovat. Sice je těžké říct, zda se vám tato investice vyplatí, ale přinejmenším si uděláte radost, a to se rozhodně počítá. Celý svůj šatník ale nevyměňujte. Není to ani ekonomické ani ekologické a být otrokem módního průmyslu rozhodně není nic příjemného.