Krása

Moderní střihy vlasů roku 2024: Nosíte a znáte je?

Moderní střihy vlasů roku 2024: Nosíte a znáte je?

Móda se propisuje také do kadeřnického světa. Jaké jsou aktuální trendy v této sféře, které střihy jsou moderní a co radí světoví kadeřníci?

Kadeřnické trendy (nejen) pro nadcházející rok

Kadeřnické trendy aktuálně velí především přirozenost. To se odráží i v barvení. Nejčastěji se objevují jemné melíry, balayage nebo velmi jemné babylights.

Co se týče střihů, vsází kadeřnický svět místo divokých experimentů na univerzální a nositelný styl, u kterého je pravděpodobné, že se vám nejpozději v polovině sezóny nezačne poněkud „zajídat“. Pokud se nyní necháte ostříhat v souladu s trendy, s největší pravděpodobností svůj styling unosíte i několik příštích let.

O co byste měla svého kadeřníka požádat?

  • ofiny v různých variacích
  • vrstvení vlasů
  • mikáda v mnoha podobách
  • univerzální tupý střih

Ofiny v různých variacích

Už nějakou dobu je tu s námi „záclonková“ ofina rozdělená na pěšinku. Variací na tuto ofinu je i tzv. Bottleneck Bang. Jde o ofinu tupě střiženou, která přechází po stranách v delší části. Tento styl jste mohla vidět na celebritách, nosí jej například Anne Hathaway nebo Elizabeth Olsen.

Vrstvení vlasů

Sestříhání vlasů do vrstev je kadeřnickou stálicí. V roce 2023 kadeřníci především velebí tzv. Butterfly Cut neboli motýlí střih. Jde o sestříhaný účes, jehož nejdelší části dosahují těsně pod ramena. Více se vrstvy stříhají na temeni hlavy, aby se vytvořila iluze kratších pramenů. Nejkratší horní vrstva spadá několik centimetrů pod bradu.

Mikáda v mnoha podobách

Mikádo patří ke klasickému střihu. Nyní moderní trendy velí především ke stříhání střední délky, kdy prameny končí na krku. Nosit můžete i prodloužený lob. V duchu nastolené přirozenosti si navíc nelámejte příliš hlavu s úpravou, nosí se rozcuchaný styling.

Univerzální tupý střih

Nemáte chuť na experimenty a jste pyšnou majitelkou krásných dlouhých vlasů? V takovém případě jim můžete klidně dovolit vyniknout v jedné délce. Světoví kadeřníci se shodují, že pro nejednu majitelku do vrstev sestříhaného Wolf Cut se ponese rok 2023 ve znamení dorůstání vlasů.