Krása

Mikádo účesy pro jemné a řídké vlasy

Mikádo účesy pro jemné a řídké vlasy

Mikádo reprezentuje slušivý účes oblíbený napříč generacemi žen. Každá z nás by se však měla před ostříháním zamyslet nad strukturou svých vlasů. Hodí se mikádo pro jemné a řídké vlasy?

Mikádo je pro jemné vlasy ideální

Nejprve je nutné rozlišovat správně terminologii. Jemné vlasy jsou, zjednodušeně řečeno, oproti normálním vlasům tenčí. Nemusejí ale automaticky být řídké, tedy nemusíte jich mít ve srovnání s jinými ženami málo.

I když to tak na pohled může vypadat. Pro jemné vlasy je totiž typické to, že velmi rychle ztrácejí objem. Jsou také výrazně křehké, ochotněji se lámou, ve zvýšené míře se mastí. Udržet v nich dobře vypadající účes proto může být náročným úkolem.

Pokud vás navíc ještě trápí nedostatečná hustota vlasů, může být právě mikádo ideálním střihem, který vám pomůže věčný vlasový problém vyřešit.

Jemné kštici můžete dodat přirozený pohyb a objem především díky správné délce, ale také přidáním sestříhaných vrstev. To lze uchopit různými způsoby.

Mikádo má mnoho variet

Nechat ostříhat si můžete odstupňované mikádo, které bude v předních partiích delší a postupně se zkracuje, čímž připomíná to ve tvaru písmene A. Takzvaná skládaná varianta tohoto účesu je střižena v mírném úhlu v oblasti temene, aby se v zadní části vytvořil zaoblenější tvar.

Lichotit vám kromě toho budou volnější vlny, šikmé střihy a různě asymetricky pojaté verze mikáda. Sluší vám krátké vlasy? Využije toho a zvažte stylové střapaté střihy s velkým množstvím stupňovitě sestříhaných pramenů.

Ovšem pozor, zásadně se vyhněte prostříhání. Ve vašem případě není prakticky co prostříhávat, tuto techniku využijí hlavně majitelky hustých kadeří, které je potřeba výrazněji odlehčit.

Upřednostnit byste měla tzv. tupý střih, který maximalizuje přirozený objem a zvýrazní texturu vašich vlasů. Prostříhání vám k objemu nepomůže, byť vám to dokonce mnohá kadeřnice může tvrdit, naopak vaše vlasy budou v koncích působit jako „otrhané“.