Je rozumné chtít melír v těhotenství? Je taková metoda zkrášení pro budoucí maminky vhodná, nebo představuje riziko pro miminko, které nosí pod srdcem? Pokud vás melíry lákají, ale jste těhotná, možná řešíte dilema – melír ano nebo ne?
Melír v těhotenství: ano nebo ne?
Touha po změně vizáže se nevyhýbá ani těhotným ženám. Ba dokonce v tomto období mohou být ženy samy se sebou mnohem více nespokojené – jejich tělo se mění, přibývají na váze, objevují se pupínky a ženy si pak mohou připadat ošklivé. Není se tak čemu divit, že třeba takový melír ve vlasech pro ně může být vidinou cítit se zase lépe a přitažlivě.
Je ale melír v těhotenství bezpečný? Možná jste někde slyšeli, že by od takových procedur měly dát těhotné ženy ruce pryč. Melír v těhotenství ale nemusí být tabu.
Uškodí miminku?
Je samozřejmé, že budoucí maminky chtějí pro své dítko to nejlepší a že dbají na jeho maximální bezpečí. I to může být důvod, proč melír v těhotenství nechtějí, protože se bojí, že by mohly nějakým způsobem ublížit miminku.
Dnes jsou barvy daleko šetrnější, nežli bývaly dříve. Při melírování se také barva nenanáší na pokožku hlavy, ale pouze do vlasů. Je zde tak poměrně malé riziko, že ženské tělo vstřebá vysoké množství látek obsažených v barvě. Proto je také nízké riziko, že by melír v těhotenství nějak ublížil miminku.
Melír v těhotenství má svá úskalí
I když není hned nutné strachovat se nechat si udělat melír v těhotenství, je třeba upozornit na možná úskalí – a kamenem úrazu v tomto případě může být fakt, že melír může vlivem, všech hormonů, které se v ženském těle během gravidity perou, špatně chytnout.
Co to znamená? Že výsledná barva může být jiná, nežli jste si na začátku představovali. Během těhotenství je to v ženském těle, po hormonální stránce, jako na houpačce a právě působení hormonů může způsobit, že výsledek melíru bude vypadat jinak.