Krása a módaMóda

Maxi šaty trend pro teplý podzim: jak je nosit a s čím je kombinovat

Maxi šaty trend pro teplý podzim: jak je nosit a s čím je kombinovat

Léto se pomalu vzdává vlády a ke slovu se dostává podzim, což znamená postupné zkracování dne a velké rozdíly teplot, tedy zima ráno i večer, ale přes den teploty navozující vzpomínky na léto. Pokud jste si v předchozích měsících oblíbily maxi šaty, dobrá zpráva pro vás. Rozhodně se jich nemusíte na podzim vzdávat. S našimi tipy je unosíte i během chladnějšího ročního období.

Ženskost na prvním místě

Neváhejte k maxi šatům využít svetr. Unosíte svetry různých délek, ať do pasu, ke kolenům, nebo ke kotníkům. Jemné úpletové svetříky s klidným srdcem vyměňte v chladnějších dnech za ještě hřejivější huňáče. Abyste podtrhly vaši ženskost, rozhodně celý look doplňte páskem, který nechá vyniknout siluetu. Ležérnější vzhled vykouzlí sportovní mikina. Ale pozor, tu vždy volte do pasu.

Pokud vlastníte šaty na ramínka, zde je jednoznačná volba rolák. Universální je samozřejmě bílý a černý, ovšem při jeho volbě vycházejte z podoby šatů. Podzim je barevný, převládají hřejivé, zemité barvy. Nebojte se jich. Elegantnější verze dosáhnete tak, že rolák vyměníte za halenku.

Věrní společníci

Maxi šaty všech vzorů a barev si jedinečně rozumí s koženými či koženkovými bundami. Zvolit můžete klasické provedení či nestárnoucího křiváka. Každá žena by měla mít v šatníku také džínovou bundičku. I ta je báječnou společnicí v podzimních dnech. Také náš třetí svršek patří k must have kouskům – sako. Dlouhé šaty se sakem oblečte do zaměstnání, ale perfektně se hodí na večeři, do divadla nebo do kina.

Nepodceňujte doplňky

Když teploty klesají opravdu nízko, oceníte punčochy nebo punčocháče. Stále považujete oba pojmy za synonyma? Nikoli. Punčocháče končí až v pase, kdežto punčochy nemají žádný pas ani sed, sahají zhruba do dvou třetin stehen. Obě varianty pořídíte také v hřejivějším provedení, extra hřejivé kousky obsahují příměs vlny nebo flís. Punčochy i punčocháče seženete v tělové a černé barvě. Punčocháče se vyrábějí i široké paletě barev a vzorů. Tedy opět vybízejí k čarování s barvami, což má ve své povaze i samotný podzim. Pozor, do módy se vrací podkolenky.

Jakými botami doladíte celý outfit? Nikdy nešlápnete vedle s bílými teniskami. Stále trendy jsou kovbojské kozačky, chelsea boty, klasické kotníčkové boty či kozačky.