Krása

Malé oči: 4 tipy pro líčení, které udělají z jejich velikosti přednost

Malé oči: 4 tipy pro líčení, které udělají z jejich velikosti přednost

Oči jsou často považovány za okno do duše a líčení dokáže tato okna proměnit v podmanivá umělecká díla. Ovšem pro ty, kteří mají oči spíše nevýrazné a nevelké, existují specifické techniky a triky, které jim se zvýrazněním tohoto specifického rysu obličeje pomohou. Výsledek pak bude zaručeně perfektní. Podívejte se na to, jak zvýraznit malé oči, aby vypadaly úžasně.

1. Rozjasněte podklad očí

Než začnete s líčením očí, je nezbytné připravit si podklad – použijte korektor nebo matný oční stínu v nude nebo tělovém odstínu. Tento podklad nejen zakryje případné zabarvení, ale také pomůže očním stínům lépe přilnout a dodá vašim očím živější vzhled.

2. Světlé stíny pro větší efekt

Světlé oční stíny jsou pro malé oči nezbytné – postarají se o maximální efekt si s minimem práce. Zde je návod, jak je efektivně použít:

  • Na vnitřní koutky očí naneste lehký třpytivý oční stín.
  • Zvolte lehce perleťový odstín, který vytvoří kouzelný efekt rozjasnění očí.
  • Tato technika dodá vašim očím iluzi velikosti a zářivosti a okamžitě na ně upoutá pozornost.

3. Využijte sílu bílé barvy

Pokud jde o líčení malých očí, vyniká v něm jeden klíčový produkt: bílá tužka na oči. Tento univerzální nástroj dokáže zázraky:

  • Bílou tužku na oči naneste na vnitřní okraj spodní linie řas. Tím oči rozjasníte a zdánlivě zvětšíte.
  • Stejně jako černá oční linka na vodorovné linii může oči zmenšit, bílá oční linka má opačný účinek a malé oči otevře.
  • Vyzkoušejte to a uvidíte, že se bílé oční linky stanou nezbytnou součástí vašeho arzenálu líčidel a dodají vašemu pohledu okouzlující jiskru.

4. Natočte řasy

Pokud jsou vaše přirozené řasy rovné, investujte do kvalitních kleštiček na řasy, díky natočeným řasám totiž budou vaše oči vypadat širší a živější. Pracujte proto pečlivě ještě před nanesením řasenky a pamatujte si, že dobře natočené řasy jsou nejlepším přítelem malých očí.