Horoskopy

Lunární kalendář na tento týden

Lunární kalendář na tento týden

Podzim se už nekompromisně projevil v celé své kráse. Teplé počasí odvál sychravý listopadový vítr a my bychom měli více pečovat o svou pokožku, která je v tom období náchylnější. Se změnou teplot bychom se měli zaměřit i na prevenci chřipkových onemocnění. Co nás čeká v nadcházejícím 44. týdnu podle lunárního kalendáře?

Začátek pracovního týdne a péče o horní cesty dýchací

V pondělí 30.10. Měsíc přechází ze znamení Býka do znamení Blíženců. Zvláštní síla působí na hrdlo, orgány řeči, zuby, krk, mandle či štítnou žlázu. Začněte týden pozvolna a dopřejte si kosmetické ošetření, které po náročném období jistě oceníte. Vyzkoušejte například ošetření krku a dekoltu nebo si zajděte na masáž zad a šíje.

V úterý 31.10. se Měsíc se nachází ve znamení Blíženců. Vyplatí se tak zaměřit na horní cesty dýchací a průdušky. Chřipková sezóna je v plném proudu, tak co třeba posílit imunitu saunou nebo příjemnou solnou koupelí? Zaměřte se i na péči o ruce, kterým sychravé počasí příliš neprospívá.

S příchodem listopadu přejde Měsíc ze znamení Blíženců do znamení Raka. I v tento den se zaměřte převážně na péči o horní cesty dýchací. Ideální je popíjení bylinných směsí s lípou, meduňkou nebo měsíčkem. Slunce začíná pomalu ubývat, proto nezapomeňte zvolit vhodný doplněk stravy s vitamínem D. 

V závěru pracovního týdne pečujte o dekolt a dopřejte si odpočinek

Měsíc se ve čtvrtek 2.11. bude nacházet ve znamení Raka, který bude ovlivňovat hlavně žaludek, hruď, plíce, játra, trávení a žluč. Ve čtvrtek pečujte o oblast dekoltu a poprsí a raději se vyhněte mytí vlasů.

Konec týdne bude Měsíc ještě stále ve znamení Raka, i tento den tak dejte přednost péči o svůj dekolt a zároveň odložte péči o vlasy až na víkend. Pracovní týden je u konce a vy máte plné právo na odpočinek, pusťte si oblíbený film a relaxujte.

Víkend bude ve znamení práce na zahradě a péče o vlasy

V sobotu 4.11. Měsíc přechází z Raka do znamení Lva a je navíc v ubývající fázi. Tělo se v tomto období zbavuje všeho přebytečného, v této době se tedy lépe hubne nebo detoxikuje organismus. Jako víkendovou aktivitu můžete zvolit práci na zahradě. Pokud jste ještě nestihli prořezat ovocné stromy, je ideální čas. V tomto období z nich navíc nepoteče míza.

V neděli 5.11. Měsíc putuje ve znamení Lva a jeho síla působí na srdce, záda, bránici, krevní oběh nebo tepny. Dopřejte s hřejivou koupel nebo opečujte své vlasy zábalem či výživnou maskou. Raději se tento den vyhněte depilaci.