Horoskopy

Lunární kalendář na tento týden

Lunární kalendář na tento týden

Začátek října bude pod vládou couvajícího Měsíce, kdy se snáze odstraňuje vše špatné a nepotřebné a dokončuje vše započaté. Je to také vhodná doba na podstoupení různých zákroků, jelikož hojení jde lépe a rychleji, schopnost regenerace je na vrcholu. Orgány, které náleží vládnoucímu znamení však z operací vynechte. 6.10. započne poslední čtvrť Měsíce, kdy bychom měli vše dokončit a již nic nového nezačínat. 

2.10. – 3.10. (do 7:03)  – Býk 

Zemitý Býk vnáší do těchto dnů stabilitu a reálný vhled. Na jejich základě budete mít snahu se prosadit a přijmout změnu, ke které se rozhodnete. Hledejte přednosti abstraktních hodnot, materiálno není vše, ačkoli nyní dokážete skvěle naplánovat i své finance. 

Věnujte péči oblasti krku, hlasivkám, štítné žláze i zátylku. Dopřejte si masáže krční páteře, klidně si vezměte šálu do chladného rána, abyste zamezili nastydnutí. Pomůže také kloktání odvarů z bylinek. Pocítíte silnější čichové i chuťové vjemy. V jídle se zaměřte na kořenovou zeleninu, na sůl si dejte pozor, pokud vám nedělá dobře. 

3.10. – 5.10. (do 14:32) – Blíženci 

Proměnlivý Blíženci rozvlní tyto dny čilostí, neklidem i zvědavostí. Vynikne vaše kreativita ve spojení s bystrou myslí, přesto budete mít problém věci dokončit. Nával všeho okolo, co chcete poznat a zažít může měnit emoce z minuty na minutu. Přesto budete mít stále chuť být mezi lidmi, komunikovat s okolím a vstřebávat nové informace.  

Blíženci mají patronát nad plícemi a průduškami, patří jim i ruce, paže a ramena. Ideální je tedy procvičit se na čerstvém vzduchu nebo si alespoň dopřát procházku v přírodě. Vhodná bude i poctivá koupel nebo sauna. V jídle budou důležité tuky, dopřejte si je nejlépe v ořechách či semenech, jinak v rostlinné stravě vedou květy, volte třeba artyčoky nebo brokolici, popřípadě květák. 

5.10. – 8.10. (do 1:25) – Rak 

Emotivní Raci nás provedou dny velkých citů. Budete chtít cítit bezpečí, proto je skvělé být s blízkými a pracovat na teple domova. Zvýšená citlivost může vést k depresím, naučte se odpouštět a být víc objektivní, abyste se jim vyhnuli. Nechte se na chvilku unést nostalgií a věřte v tyto dny své intuici. 

Rak má v moci žaludek, játra, žlučník, sliznice, prsa a dělohu s vaječníky. Volte lehčí stravu, která dopřeje těmto orgánům klid, vyhněte se tučnému či smaženému. Není také dobrá doba pro vlasy, nemyjte je ani nestříhejte. 

8.10. – Lev 

Ambiciózní Lvi potřebují obdiv. Pokud jsou v jeho středu, je jim nejlépe, přesto právě ve středu dění mohou mnoho ztratit. Naučte se přiznat slabiny a neodmítejte zpětnou vazbu, může vás hodně obohatit. Přese všechnu štědrost a ušlechtilost mohou na povrch vyplouvat i dominantní sklony, tak pozor na ně.  

Lvům patří krev, její tlak i celý oběh a srdce. Vyhněte se stresovým situacím, dopřejte si trochu sportu, ideálně s přáteli. Péči věnujte hlavně vlasům, střih jim zajistí krásu a hustotu. Je také nejlepší doba na první stříhání dětských vlásků, depilaci naopak odložte na jindy. 

Pro zahrádkáře přichází čas, kdy je vhodné sušit bylinky, sekat trávu nebo zavařovat úrodu. Do 6.10., kdy Měsíc vstoupí do poslední čtvrti můžete i sázet či přesazovat rostliny, po tomto datu už ne. 

Zahrádkaření není jen pro seniory