Krása a módaVlasy

Letní střih pro jemné vlasy a kulatý obličej

Letní střih pro jemné vlasy a kulatý obličej

Máte jemné vlasy a kulatý obličej? Nezoufejte. Není to sice šťastná kombinace, ale řešení existuje. Prozradíme vám, v jakém sestřihu zazáříte a jakým účesům se naopak vyhnout. Základní pravidlo zní: Dodejte vlasům objem!

Ofina nebo patka

Kulatý obličej je třeba zúžit, jemným vlasům je třeba dodat objem. V první řadě se však zaměřte na zúžení obličeje. Toho dosáhnete například tím, že budete nosit patku či ofinu (ideálně prostříhanou vrstvenou). Jak patka na stranu, tak ofina odvedou pozornost od širokého obličeje. Můžete si nechat i pár delších pramenů po stranách, které budou zakrývat široké lícní kosti.

Krátké vlasy s asymetrickým střihem

Pro jemné vlasy je vhodný asymetrický krátký vrstvený sestřih. Nahoře na hlavě vlasy musí přidávat objem, aby tvář vypadala užší. Na bocích pak mohou vlasy padat do obličeje, dole na krku by pak měly směřovat směrem ven.

Vlasy po ramena nebo vlasy sestříhané do obličeje

Zúžit obličej dokáže také stupňovitý sestřih. Vlasy sestříhávejte zejména nahoře a zlehka (jemné vlasy nesestříhávejte v několika poschodích). Každá vrstva vlasů podpoří tu další a vlasy budou vypadat objemnější.

Tip pro vás: Jemným vlasům přidávejte na objemu, ale nikdy ne v oblasti tváří. Objemné musí být vlasy buď nahoře na hlavě, nebo až dole pod rameny.

Účesy pro jemné vlasy

Nezáleží jen na sestřihu, ale i na konečné úpravě vlasů. Jemné vlasy musíte umět správně upravovat. Z krátkých vlasů vytvořte rozcuch, u vlasů delších podpořte objem na temeni natáčkami nebo foukací kulmou. Máte dlouhé vlasy? Zapomeňte na pěšinku uprostřed hlavy a rozdělte vlasy ledabyle cik-cak. Zkusit můžete i natáčky.