Zdraví

Lepší než voda s citronem: Které 3 nápoje pít pro snadné hubnutí?

Lepší než voda s citronem: Které 3 nápoje pít pro snadné hubnutí?

Stejně jako jídlo, tak i nápoje mají zásadní vliv na náš metabolismus a s tím související váhu. Co pít kromě obyčejné vody s citrónem, když chceme žít zdravě a přitom shodit pár kilo?

Zeleninové šťávy: nejen vitamínová bomba

Zkonzumovat každý den optimální dávku zeleniny nemusí být zrovna jednoduché. Ne každá z nás si totiž pochutná na samotné mrkvi, řepě nebo okurce. Ideálním řešením mohou být zeleninové šťávy, které pro náš organismu představují nejjednodušší zdroj vitamínů, minerálů, antioxidantů a fytonutrientů. Přitom neobsahují téměř žádné kalorie. 

Díky pravidelné konzumaci šťáv se budete cítit plná energie, vás metabolismus se zrychlí a hubnutí bude snažší. Zeleninové šťávy si můžete ochutit čerstvými bylinkami, jako je máta, kořením (zázvor, kurkuma,…) trochou citrusové šťávy nebo lžičkou medu. Nejlepší je samozřejmě ta domácí – pokud ale nemáte odšťavňovač, můžete si šťávu zakoupit hotovou.

Zelený čaj: silný antioxidant a spalovač tuků

Je dokázáno, že lidé, kteří pijí zelený čaj, obvykle zhubnou více a rychleji než ti, kteří jej nepijí. Zelený čaj totiž obsahuje antioxidanty a flavonoidy, které mají blahodárný vliv na naše zdraví. Obsažený kofein nás navíc příjemně povzbuzují a nakopne i ten nejlínější metabolismus. 

Zelený čaj, jakožto silný antioxidant, zvyšuje oxidaci tuků až o 33 %, čímž významně napomáhá hubnutí. Podmínkou je pití opravdu kvalitního produktu, ideálně v sypané podobě. Takový zakoupíte ve specializované prodejně nebo v bylinkářství, nikoliv v supermarketu.

Káva: v malých dávkách blahodárná

Pít či nepít kávu? To je často diskutované téma, které rozděluje společnost. Nicméně, řada studií ukazuje, že káva působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, diabetes, onemocnění střev a dalších chorob. Obsahuje totiž kyselinu chinovou a kávovou, které chrání tělo před oxidačním stresem poškozujícím buňky.

Kofeinový nápoj zároveň povzbuzuje organismus a pomáhá spalovat tuky. Doporučené denní množství se pohybuje v rozmezí jeden až tři šálky. Větší množství totiž může nepříjemně překyselovat žaludek. 

Káva s cukrem ani s mlékem při dietě vhodná není