Krása a módaVlasy

Lehké účesy pro dlouhé vlasy 2024: 5 snadných stylů

Lehké účesy pro dlouhé vlasy 2024: 5 snadných stylů

Mít dlouhé vlasy je dar a prokletí zároveň. Na jednu stranu si můžete dovolit s vlasy experimentovat a zkoušet účesy, o kterých se majitelkám krátké hřívy může akorát tak zdát. Na stranu druhou si ale dlouhé vlasy vyžadují spoustu péče a ne vždy snesou náš vysněný účes. Proto pro vás máme tipy na lehké účesy pro dlouhé vlasy, které vytvoříte během chvíle.

Nápady na lehké účesy pro dlouhé vlasy

Máte dlouhé vlasy a nebaví vás vymýšlet složité účesy, které vám zaberou klidně desítky minut před zrcadlem? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Můžete se inspirovat našimi tipy na lehké účesy pro dlouhé vlasy, které vykouzlíte do pár minut a ostudu si s nimi rozhodně neuděláte.

Klasický cop: rychlovka, která snese i mastné vlasy

Jsou dny, kdy vaše vlasy volají po umytí, ale vám se nechce. Nebo jednoduše nestíháte. Tehdy oceníte klasický cop, který snese i trochu mastnější vlasy. Zaplést si jeden cop a nechat ho splývat na zádech je otázka pár minut, hravě to zvládne každá žena.

Foto: Unsplash

Dva copánky: účes, který není jen pro holčičky

Mezi lehké účesy pro dlouhé vlasy patří i dva copánky. Nenechte se zlákat názorem, že je to styl pro malé holčičky. I dospělá žena si může dovolit zaplést dva copy, jeden po každé straně hlavy. A pokud chcete, oživte copánky třeba:

  • ozdobnými gumičkami
  • mašlemi
Foto: Unsplash

Poloviční culík: zlatá střední cesta

Stáhněte si do culíku jen část vlasů na horní straně hlavy, zbylou hřívu nechte volně splývat. Pro dny, které strávíte doma na gauči u oblíbeného romantického filmu je to jasná volba, co myslíte?

Foto: Pexels

Vysoký culík: účes pro elegantní a praktické ženy

Pokud máte dlouhé vlasy a nevíte, co s nimi, aby vám třeba při práci nepřekážely, je tu snadný tip: vyčešte je do vysokého culíku. Tento účes ocení nejen elegantní ženy, ale také ženy praktické, které nevyhledávají cokoli složitého. Hlavně že to funguje.

Foto: Pexels

Dva drdoly: rozverný účes do (ne)pohody

Mezi naše tipy na lehké účesy pro dlouhé vlasy zařadíme také dva rozverné drdoly na vrchní straně hlavy. Zbylé vlasy klidně nechte rozpuštěné. Tenhle rozverný a hravý účes se hodí třeba na kafe s kamarádkou.

Foto: Pexels