Krása a módaVlasy

Jaký účes by mi slušel podle tvaru obličeje: správný střih i délka

Jaký účes by mi slušel podle tvaru obličeje: správný střih i délka

Účes může v nemalé míře ovlivnit náš celkový vzhled. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy a vhodně zvolený střih i délka vlasů se může podepsat na naší vizáži. Říkáte si, jaký účes by mi slušel, a nevíte, co pro sebe vybrat? Nezoufejte. V dnešním článku najdete rady, jak pro sebe najít to pravé ořechové.

Jaký účes by mi slušel: výběr podle tvaru obličeje

Stojíte před zrcadlem, prohlížíte si svůj starší sestřih a víte, že chcete změnu. Přemýšlíte, jaký účes by mi slušel, zároveň se ale bojíte zkusit něco, co neznáte. Co když to nedopadne a vy se sami sobě nebudete líbit? V tomto ohledu vám může pomoci tvar vašeho obličeje. Ke každému tvaru se totiž hodí jiná délka i střih vlasů. Známe tyto tvary obličeje:

  • kulatý – kulatá brada, čelo i brada lehce široké
  • oválný – brada a čelo cca stejně široké, lícní kosti širší
  • srdcový – úzká špičatá brada, široké čelo
  • trojúhelníkový – široká čelist, úzké čelo
  • diamantový – širší lícní kosti, úzké čelo i brada

Jaký účes vybrat pro…

…kulatý obličej?

Vám bude slušet dlouhé sestříhané mikádo v délce cca po bradu. Nebojte se účesů s ofinou, chybnou volbou nebudou ani postupně sestříhané vlasy sahající po ramena. Zkusit můžete i drdol nebo culík s ofinou na stranu.

…oválný obličej?

Slušet vám bude snad úplně všechno, máte totiž univerzální tvar obličeje. Nebojte se mikáda i dlouhých vlasů. Nechte si sestříhat rovnou ofinu, nebo vsaďte na pěšinku. Vy nemusíte moc přemýšlet, jaký účes by mi slušel. Vám totiž padne cokoli.

…srdcový obličej?

Jste-li majitelkou srdcového obličeje, radíme vám vydat se cestou kratších sestřihů. Snažte se s pomocí vhodně zvoleného účesu odlákat pozornost od špičaté brady, k čemuž vám může dopomoci ofina pod obočí. Nenoste naopak postupně sestříhané vlasy.

…trojúhelníkový obličej?

Vám lze doporučit kratší objemné sestřihy. Šikmá ofina pomůže opticky zeštíhlit vaše širší čelisti. Nebojte se nosit ani delší vlasy sahající alespoň ke klíčním kostem.

…diamantový obličej?

Jaký účes by mi slušel, když mám diamantový obličej? Zkuste třeba střihy s rovnou ofinou, které pomohou opticky rozšířit bradu. Nebo mikádo po bradu, vysoké culíky a drdoly.