Krása

Krátký střih pro kulatý obličej – Víte jaký zvolit pro rok 2024?

Krátký střih pro kulatý obličej – Víte jaký zvolit pro rok 2024?

Máte kulatý obličej a toužíte po krátkých vlasech? Je pro vás takový střih vhodný? Pokud ano, co musíte splnit, abyste si ho mohla dovolit?

Krátké vlasy s kulatým obličejem, ano, nebo ne?

Poměrně často se setkáte s tvrzením, že ženy s kulatým obličejem by jednoduše neměly nosit krátké vlasy.

Můžete to samozřejmě mít těžší ve srovnání s majitelkou krásně symetrických rysů v oválné tváři, které tak sluší skoro vše. Vzhledem k velkému množství různých stylů ale i pro vás lze najít vhodný účes. Jeho výběr je především otázkou práce s přirozenou texturou vlasů a o snaze vytvořit rovnováhu obličeje.

Od svého střihu proto požadujte, aby opticky zeštíhlit a prodloužil váš obličej. Toho je možno docílit v libovolné délce včetně krátké.

Které účesy můžete vyzkoušet?

Vybrat si můžete pro inspiraci například z následujících variant:

    • Clippered Pixie

    • Tousled Pixie

    • Graduated Bob

Tip na začátek: Než se rozhodnete pro Pixie Cut, v potaz vezměte, že stříhat je jej nutné cca každé 4 až 6 týdnů.

Clippered Pixie

Elegantní a přesto nenucený střih, který nosívala britská herečka Carey Mulligan lze přizpůsobit každé příležitosti. Účes je po stranách a vzadu sestřižený více a směrem k horní a kulaté části hlavy naopak působí hranatějším dojmem. To vytváří opticky výšku prodloužením tvaru a zároveň zajistí zeštíhlení obličeje.

Tousled Pixie

Rozcuchaný styl po vzoru Jennifer Hudson představuje další vhodnou alternativu pro adeptky na krátké vlasy s kulatým obličejem. Chcete-li zajistit styling lichotivější ke kulatější tváři, zvažte přidání objemu v horní části. Obličej tak bude vypadat oválnější, tedy opticky více prodloužený.

Graduated Bob

Podobný účes jste mohla vidět třeba na modelce Gigi Hadid. Jeho podstatu je, že zachovává délku pod bradou, ale díky tomu, že se v zadních partiích zužuje, vytváří objem a pohyb. V této podobě lze variaci na klasické mikádo využít pro libovolnou strukturu vlasů, tedy jak pro prameny rovné, tak i pro kudrnaté kadeře.