Krása a módaNehty

Krátké gelové nehty a ombré: Jak na ně v roce 2023

Krátké gelové nehty a ombré: Jak na ně v roce 2023

Dlouhé nehty jsou sice často velmi krásné ale zejména v některých životních situacích i nepraktické. Ne každý si může dovolit mít dlouhé nehty, a přece touží po krásné a upravené manikúře. Od toho jsou tu krátké gelové nehty.

Ty mívají zpravidla kulatý tvar a kromě toho, že jsou velmi praktické, působí také velice přirozeným dojmem. Navíc se krátký kulatý tvar hodí i pro nehty v horším stavu se sklonem k vyšší lámavosti, jelikož krátké gelové nehty nezatěžují vaše přirozené, a naopak je mohou pomoci ochránit.

Začněte manikúrou

Nejprve si vytvarujte pilníkem nehty po požadovaného tvaru. Ideální je tvar kulatý, jelikož ten je v podstatě jediný, který se hodí i pro kratší délky nehtů.

Zároveň je nutné zatlačit nehtové kůžičky pomerančovým dřívkem, protože v opačném případě vám lak bude velmi rychle odrůstat. To, zda zatlačíte nehtovou kůžičku sice rychlost růstu přímo neovlivní, ale pokud to neuděláte, část nehtu zůstane pod kůžičkou skryta a lak se na nic nedostane. Velmi rychle se však odhalí a vy budete již zhruba po týdnu mít téměř milimetrové odrosty.

V neposlední řadě je také nutné povrch nehtu mírně zdrsnit pilníkem, aplikovat nail prep a následně nanést i primer. To všechno vám pomůže k delší výdrži manikúry.

Pokračujte lakováním

Aplikujte podkladovou bázi a nechte zapéct v lampě. Poté naneste základní barvu na celý povrch v lampě a opět zapečte. Vezměte si na pomoc speciální houbičku, kterou koupíte v každém obchodě se specializací na nehty a namalujte na ni jeden pruh lakem v základní barvě a druhé v barvě, s níž chcete tvořit ombré efekt. Houbičku pak obtiskněte na nehet a ťupáním vytvořte ombré efekt. Před vložením do lampy se ujistěte, že kůže v okolí nehtu je zcela čistá. Krátké gelové nehty ombré vytvoříte stejně jako ty dlouhé. Dávejte si však pozor na správnou techniku. Na kratších nehtech totiž nemá ombré efekt tolik prostoru, aby vynikl. Jakmile budete mít ombré hotové a zapečené, aplikujte top coat a nechte vše pořádně vytvrdit v lampě. A vaše krátké gelové nehty ombré jsou hotové!