KrásaKrása a módaPleť

Krása bez věkového limitu: Jak se starat o pleť v 50-ti a 60-ti letech

Krása bez věkového limitu: Jak se starat o pleť v 50-ti a 60-ti letech

Mezi viditelné známky stárnutí patří vrásky a ztráta kolagenu. Většina žen se s nimi rozhodla bojovat. Jak stárneme, na kůži se objevuje více pigmentu, je více suchá a ztrácí svůj lesk. Stárnutí je neodvratitelný proces, který se podepisuje i na naší pleti. Jak se o ni starat, aby byla krásná i v 50-ti nebo v 60-ti letech?

Péče o pleť v 50-ti letech

U většiny žen je tento věk obdobím menopauzy. Ta se podepisuje i na pokožce. Snižuje se množství ženských hormonů a objevuje se trochu jiná pleť. Je sušší citlivější a křehčí. Už se tak rychle neobnovuje. Zmenšuje se hydratace, ubývá kolagen a pokožka je méně elastická. Mohou se objevit i pigmentové skvrny a rozšířené žilky. Vadnou kontury a prohlubují se vrásky.

Jak se tedy o pokožku starat?

Každý den používejte opalovací krém. Pobyt na slunci pokožku velice poškozuje. Způsobuje nejen rakovinu kůže, ale také hnědé skvrny a více vrásek. Zaměřte se na takové, které mají alespoň SPF 30 a blokují UVA i UVB paprsky. Pořiďte si ty správné čistící a hydratační prostředky. Volte takové, které jsou vhodné pro váš typ pleti. Před použitím proveďte test snášenlivosti. Pleť se mění a co vám nevadilo dříve, může nyní způsobovat zarudnutí. 

S přibývajícím věkem se v pokožce tvoří méně mazu a ta je pak vysušená. Proto používejte přípravky určené pro suchou pleť. Vlhkost udrží takové, které jsou husté a hydratační. Aplikujte je vždy ráno a večer. Šikovnými pomocníky jsou i přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta pokožku dokonale vyplní a pomůže jí absorbovat a udržet vlhkost. Chcete-li provádět peeling, tak pouze 1x týdně. Odstraníte tak šupinatou pokožku. Vyzkoušejte pleťové oleje. Jsou daleko přirozenější, než krémy. Lépe kloužou po pokožce a zanechávají ji kyprou a hydratovanou. Nezapomínejte na retinol. Dobrý retinolový krém může pomoci snížit vrásky a jemné linky. Proniká totiž do spodních vrstev tam, kde se nachází kolagen.

Péče o pleť v 60-ti letech

I v tomto období je pokožka více suchá a podrážděná. Je slabší a rychleji ztrácí vodu. Do dokonalé rutiny k péči o pleť v tomto věku patří její pravidelné čištění, hydratace a péče pomocí pleťových olejů. Opět nezapomínejte na opalovací přípravky. Pro čištění pleti používejte jemné a měkké čistící prostředky, které pleť nevysušují. Odumřelou kůži odstraníte pomocí pravidelného peelingu. Lesk a jas pokožky zvýší alfa hydroxy kyseliny. Po vyčištění naneste séra s hydratačními účinky. Lépe se do pleti vstřebávají. Kromě zvýšení hydratace také vyživují a dodají potřebné minerály a vitamíny. Dokonalá péče je dobrá prevence proti předčasnému stárnutí.