Krása a módaVlasy

Komu sluší ofina: Tipy pro různé tvary obličeje pro rok 2024

Komu sluší ofina: Tipy pro různé tvary obličeje pro rok 2024

Ofina se v posledních letech opět vrací do módy! Nicméně, ne každému tvaru obličeje lichotí. Jestli vy patříte k těm šťastlivcům, na kterých vypadá ofina skvěle, se dozvíte v dnešním článku.

Různé tvary obličeje

Odlišujeme různé tvary obličeje. Ty, kterým sluší ofina jsou:

  • Kulatý
  • Oválný
  • Hranatý
  • Srdcovitý

Kulatý tvar obličeje

 Pro kulatý tvar obličeje je ideální kratší ofina, která vytváří dojem delšího obličeje. Vhodné jsou také stranou rozčesané ofiny, které zkreslují obrysy tváří.

Oválný tvar obličeje

V případě oválného tvaru obličeje je ofina univerzální a hodí se k němu většina typů ofin. Můžete si tedy zvolit podle svého vkusu.

Hranatý tvar obličeje

Pro hranatý tvar obličeje se doporučuje středně dlouhá ofina, která změkčuje tváře. Ofina by měla být na bocích delší a uprostřed krátká.

Srdcovitý tvar obličeje

U srdcovitého tvaru obličeje je vhodná delší ofina, která skrývá výšku čela. Měla by být také delší na bocích a zkrácená uprostřed.

Jak si ostříhat ofinu?

Jestliže se chcete pustit do stříhání ofiny doma, mějte na paměti svůj tvar obličeje a délku ofiny, kterou plánujete zvolit. Jestliže chcete ofinu krátkou, rozhodně nestříhejte ihned požadovanou délku, ale nejdřív ji udělejte delší a následně opatrně zkracujte. 

Nejprve si vlasy umyjte a nechte je přirozeně uschnout. Poté ofinu oddělte od zbytku vlasů pomocí hřebenu, přebytečné vlasy sepněte tak, aby vám nepřekážely. Jestliže máte dlouhé vlasy, můžete ofinu sepnout a ustřihnout ji ve výšce vašeho nosu. Poté již pracujte tak, abyste ofinu měli celou dobu rozpuštěnou a přesně viděli výsledek každého jednotlivého střihu. Rozhodně nespěchejte, každý střih proveďte pečlivě, poté vlasy pročeště prsty a promyslete další střih.

Jestliže si na ostříhání ofiny sami doma netroufnete, není se za co stydět, vyhledejte kadeřníka, který vám ofinu dokáže udělat přesně podle vašich přestav.

Jak se starat o ofinu

Údržba ofiny není nijak náročná, je jen potřeba ji pravidelně stříhat, aby příliš nepřerostla a neztratila svůj tvar. Stačí ji pravidelně o pár milimetrů zastřihnout co 3 – 4 týdny.

Závěr

Ofina určitě není pro každého. Jestliže máte oválný, kulatý, hranatý či srdcovitý tvar obličeje, tak směle do toho! Dejte si ovšem pozor na zvolenou délku a tvar ofiny, jestliže si nejste jistí, kontaktujte kadeřníka, který vám poradí a případně pomůže se zastřižením ofiny.