KrásaKrása a móda

Líčení pro modré oči: Tipy pro rok 2024

Líčení pro modré oči: Tipy pro rok 2024

Modré oči jsou krásné a unikátní. Pokud jde o líčení, můžete experimentovat s mnoha různými barvami a tóny, které vašim očím pomohou vyniknout. Dnes se podíváme na nejlepší barvy stínů pro modré oči a na barvy, které jsou nejlepší pro jednotlivé tóny pleti a vlasů.

Jaké barvy stínů se hodí k modrým očím?

Nejlepší barvy stínů pro modré oči jsou:

  • oranžová
  • broskvová
  • fialová
  • růžová
  • modrá

Tyto barvy pomohou zvýraznit modré oči a dát jim hloubku. Jestliže máte světlou pleť, zvolte spíše pastelové barvy, pro středně světlou pleť jsou nejvhodnější barvy jako oranžová a fialová, k tmavší pleti se pak hodí zlatavé a broskvové odstíny.

Brunetky s modrýma očima

Brunetky své modré oči nejlépe zvýrazní hlubokými a teplými barvami, jako je hnědá, fialová a zelená. Tyto barvy se hodí především na noční líčení, ale i při běžném nošení s nimi nesáhnete vedle.

Blondýnky s modrýma očima

Blondýnkám s modrýma očima naopak svědčí jemnější barvy, jako světle hnědá, broskvová a béžová. Tyto barvy vypadají přirozeně a dodají vašim očím zářivý vzhled.

Zrzky s modrýma očima

Jestliže jste zrzka s modrýma očima, příroda vám nadělila opravdu notnou dávku přirozené krásy. Nejlépe pak tyto rysy podtrhnete bronzovými, oranžovými či zlatými stíny.

Typy stínů

Kromě barvy se zaměřte i na typ stínů, který zvolíte. Matné stíny jsou vhodné pro každodenní nošení, zatímco lesklé se hodí na večerní události.

Metalické stíny jsou také skvělá volba, dodají vašim očím lesklý a zářivý vzhled.

Vždy svůj odstín přizpůsobte očím, vlasům, ale i barvě pokožky.

Závěr

V závěru lze říci známou poučku – nezkusíš, nevíš. Zkoušejte různé odstíny a všímejte si, které z nich nejlépe podtrhují vaše přirozené rysy. Jestliže chcete oči ještě o něco více zvýraznit, nebojte se sáhnout po linkách.