Další

Jména čarodějnic: Jak pojmenovat čarodějnici na podpal?

Jména čarodějnic: Jak pojmenovat čarodějnici na podpal?

Jestliže se chystáte na pálení čarodějnic a hledáte inspiraci pro pojmenování vaší vlastnoručně vyrobené čarodějnice, tento článek je přesně pro vás. Na následujících řádcích se totiž podíváme na některá tradiční a moderní jména, která můžete použít při pojmenování čarodějnice na podpal. Kromě tradičních a moderních jmen nebudou chybět ani jména mystická či vtipná. Připravte se na zábavnou a tajemnou noc plnou ohňů a magie!

Pojmenujte čarodějnici tradičně 

Mezi tradiční jména čarodějnic, která jsou populární nejenom u nás, ale i ve světě patří kupříkladu Hekaté, Kirké, Baba Yaga, Morgana, Médea, či Lilith. Mezi českými čarodějnicemi pak vedou jména jako Perchta, Sabrina, Uršula, Běla či Baba. Nicméně, je důležité si uvědomit, že tato jména jsou pouze součástí folklóru a nikdy by neměla být spojována s reálnými lidmi.

Moderní a mystická jména čarodějnic

Moderní jména čarodějnic jsou spíše produktem osobní kreativity než jména zakořeněná v tradičním folklóru. Některá z moderních jmen čarodějnic mohou být inspirována fiktivními postavami, mytologií, přírodou nebo spirituálními bytostmi. Mezi zajímavá moderní jména pro čarodějnice bychom zařadili kupříkladu Phoenix, Margarita, Vilda, Isadora, Ravenna či Ophelia. 

Vtipná jména čarodějnic

Stejně jako v případě moderních názvů pro pojmenování vyrobených čarodějnic na podpal, tak ani u těch vtipných se žádné meze ve fantazii nekladou. Zkrátka svou čarodějnici si můžete pojmenovat i originálně, abyste pobavili ostatní, jež se zúčastní pálení čarodějnic společně s vámi. Inspirovat vás můžeme kupříkladu jmény Agáta Hokus-Pokus, Belladonna Pálivá, Štěbetavá Sibyla nebo Modrovousá Metla.

Jaké čarodějnice se nejvíce proslavily v historii?

Mezi nejznámější reálné čarodějnice patří například Anna Göldi, která byla v roce 1782 v Švýcarsku popravena za čarodějnictví. V českých zemích jsou známé především případy Markéty Pichlerové a Kateřiny z Maršíkova, které byly obviněny z čarodějnictví a popraveny v 17. století. I podle nich tedy můžete pojmenovat vaši čarodějnici na podpal.

Stejně tak můžete sáhnout i po jménech nejznámějších filmových čarodějnic, kam patří i legendární Saxana či Sabrina.