Zdraví

Jídlo, které vás udělá šťastnějšími: zkusíte tyto 4 potraviny?

Jídlo, které vás udělá šťastnějšími: zkusíte tyto 4 potraviny?

Možná vás to překvapí, ale jídlo může mít celkem velký vliv na vaši náladu a pocit štěstí, a to z několika důvodů. Podívejte se, jak může to, co jíte, ovlivnit vaše rozpoložení a prozkoumejte, co patří mezi jídlo, které vás udělá šťastnějšími. 

1. Banány

Banány jsou nejen sladké, chutné, osvěžující, ale jsou také plné draslíku a tryptofanu, které v mozku pomáhají regulovat náladu. V banánech najdete také vitamín B, jehož nízká hladina v těle je spojována s depresemi.

Žluté množství banánů.

2. Quinoa

Jedná se o celozrnný pokrm, který je populární díky svým výživovým vlastnostem a zdravotním přínosům. Je nutričně bohatá a obsahuje serotonin a tryptofan, což jsou látky, které jsou spojovány s regulací a pocity štěstí. Obsahuje také velké množství vlákniny, která pomáhá stabilizovat hladiny cukru v krvi. V případě nestabilní hladiny dochází ke změnám nálad a nevyrovnanému emocionálnímu stavu.

3. Ústřice

Stejně, jako jiné potraviny, jsou ústřice bohaté na zinek, jehož nízká hladina v těle je spojována se vznikem úzkostí. Pokud se chcete cítit klidná a v pohodě, dopřávejte si pravidelně potraviny plné zinku, jako jsou ústřice.

4. Tmavá čokoláda

Ne nadarmo se říká: „Obal si nervy.“ ve chvíli, kdy někomu darujete čokoládu. Hořká čokoláda je plná antioxidantů, které snižují hladinu stresového hormonu zvaného kortizol. Navíc skvěle chutná.

5. Losos

Tato ryba patří mezi jídlo, která vás udělá šťastnějšími proto, že je plná omega-3 mastných kyselin, které mohou mít vliv na lepší náladu a mohou pomoci v boji proti depresi. Navíc, zdravé tuky udržují vaše vlasy lesklé, a jelikož se říká, že jsou vlasy korunou krásy, můžete vylepšit svůj vzhled a získat vyšší sebevědomí.

Pečený losos se zeleninou a bílou omáčkou.

6. Kurkuma

Jedná se o koření, které doslova rozehřeje vaše tělo. Používá se nejčastěji ve východoasijské kuchyni a obsahuje kurkumin, který může zlepšovat náladu a pomoci v boji proti depresi.