KrásaVlasy

Jemné a řídké vlasy? Poradíme s velikonočním účesem

Jemné a řídké vlasy? Poradíme s velikonočním účesem

Vlasy jsou důležitou součástí vzhledu a mohou ovlivnit celkový dojem, kterým na druhé lidi působíme. Pokud máte jemné a řídké vlasy, tak může být náročné najít vhodný účes, který by vám seděl a zároveň by s ním vlasy nevypadaly ještě řidší nebo bez kreativity. S blížícími se Velikonoci se však nabízí příležitost vyzkoušet nějaký nový a svěží účes – třeba některý z následujících tipů.

Delší Pixie  

Tento účes je vhodný pro ty, kteří mají velmi jemné vlasy. Trochu delší Pixie, než je obvyklé, totiž dokáže vytvořit dokonalou iluzi většího objemu vlasů a zároveň jim dodá zajímavou texturu. Pokud máte řidší vlasy, tak Pixie můžete trochu zkrátit, neboť čím kratší bude, tím silněji budou vaše vlasy vypadat, protože největší tloušťku mívají vlasy u místa růst.  

Plážové vlny 

Pokud máte jemné vlasy a chcete dosáhnout vzhledu plnějších vlasů, můžete vyzkoušet vlnky v plážovém stylu. K jejich vytvoření můžete použít šetrný vysoušeč vlasů s difuzérem, které nebude jemné vlasy lámat, ale naopak jim dodá zajímavý efekt vln, který umožní účesu vypadat daleko plněji.

Bob se zatočenými konečky 

Bob s zatočenými konečky dokáže velmi snadno pomoci vytvořit vzhled plnějších vlasů. Otočené konečky totiž vytvářejí efekt pohybu, díky čemuž dodávají vašim vlasům objem. Vytvoření tohoto účesu přitom není nikterak složité, stačí své vlasy sestřihnout na klasický středně dlouhý bob a následně pomocí kulmy provést zatočení vlasových konečků.

Dlouhá ofina

Tajemství hustěji a plněji vypadajících vlasů se může skrývat i v ofině a její délce. Protože dlouhá ofina umožní přilákat pozornost na čelo, díky čemuž se ztratí nedokonalosti dalších částí účesu. Zároveň dokáže vdechnout účesu iluzi větší tloušťky pramínků vlasů. Zkrátka dlouhá ofina je univerzální radou pro ženy s jemnými a řídkými vlasy, jež se dá aplikovat do celé řady odlišných účesů.

Rovné a ostře střižené vlasy

Ostré střihy jsou jednou z nejlepších možností pro řídké vlasy. Obzvláště efektní jsou v tomto ohledu v kombinaci s rovnými vlasy, které též přidávají účesy na objemu, jichž lze dosáhnout kupříkladu pomocí keramické turmalínové žehličky.