Vlasy

Jednoduché účesy pro polodlouhé vlasy: 3 trendy styly pro rok 2024

Jednoduché účesy pro polodlouhé vlasy: 3 trendy styly pro rok 2024

Polodlouhé vlasy – ani krátké ani dlouhé. Polodlouhá délka začíná pod lícními kostmi a končí u ramen. Tato délka vám zajistí dostatečně dlouhé vlasy pro vytváření účesů a zároveň pohodlí při stylingu i péči. 
Máme pro vás 2 trendy účesy, které máte hotové do pár minut.

Vsaďte na poloviční culík

Tento ležérní účes je rychlý, působí uvolněně a zároveň upraveně. Jak na něj? 

  1. Před samotným česáním přidejte do vlasů pudr nebo sprej pro texturu vlasů. Bude se vám tak s jednotlivými pramínky lépe pracovat. 
  2. Vlasy stáhněte s pomocí hřebenu v oblasti temene hlavy a upevněte dvakrát gumičkou. Při třetím otočení vlasy nechte z poloviny “uvíznuté” v gumičce a druhou půlku nechte vyčnívat ven. 
  3. Vytvoříte tak poloviční ležérní culík, který se hodí k saku do kanceláře i k letním šatům. 
  4. Z hotového účesu vytáhněte pár pramínků okolo čela a tváří, abyste jej trochu zjemnily. Zbytek zafixujte lakem na vlasy. Pokud chcete vytvořit romantický look, můžete vlasy ještě před samotným česáním navlnit kulmou. 

Ležérní cop

  1. Cop můžete nosit mnoha způsoby. Je variabilní i decentní. My se dnes zaměříme na ležérní volný cop. 
  2. Vlasy učešte do volného culíku tak, aby nebyl příliš utažený v oblasti temene nebo i výš. Nad gumičkou vytvořte za pomocí dvou prstů důlek, kterým prostrčíte vytvořený culík a provlečete jej zpět dolů. 
  3. Ze zbytku volných vlasů spleťte culík a na jeho konci upevněte gumičkou. Cop lze nosit také na straně. 

Péče a styling pro polodlouhé vlasy

S polodlouhými vlasy je poměrně snadné pracovat. Stylingové přípravky v nich také dobře a déle drží. Kromě klasických vyživujících šamponů jim dopřávejte také séra nebo oleje, které vyživují konečky vlasů a budou tak vypadat dobře zapletené i rozpuštěné. Pro hydrataci sáhněte také po bezoplachových sprejích, které jim dodají lesk a mohou podpořit i jejich růst.