Vlasy

Který účes dle kadeřníků ovládne rok 2024? Výběr top 4

Který účes dle kadeřníků ovládne rok 2024? Výběr top 4

Přemýšlíte nad novým vzhledem vlasů, ale nejste si jistá, jakou cestou se vydat? Letošnímu roku bude vládnout střih, který je nadčasový a inspirovaný evropskými (italskými a francouzskými) vzory a geometrickými tvary. Kadeřníci dokážou tento střih upravovat nejrůznějšími způsoby, proto si můžete být jistá, že v něm nebudete nikdy vypadat nudně. Podívejte se, který účes dle kadeřníků ovládne rok 2024.

1. Houbovitý bob

Houbovitý bob je hladký a v koncích zakulacený, přesně jako klobouček nebo nožka houby. Měl by působit trochu rozcuchaně, což jeho elegantnímu vzhledu dodává náznak ležérnosti. Délka vlasů v tomto případě spadá k bradě a hlavní gró hrají právě zakulacené konečky, které snadno vytvoříte pomocí kulatého kartáče nebo žehličky na vlasy. Tento účes má výhodu v tom, že vypadá dobře jak na kratších vlasech, tak u vlasů s délkou pod bradu.

Dívka se zvlněnými vlasy pod bradu.

2. Micro bob

Odborníci tvrdí, že bude letos hlavním trendem micro bob, který je v podstatě nejkratším stylem tohoto střihu. Konečky vlasů se zastřihávají mezi čelistí a lícní kostí a jemně se dotýkají spodní části ucha. Tento styl byl velmi oblíbený v 80. a 90. letech a vrací se do kadeřnických salonů také dnes. Micro bob jednoduše nabízí nadčasový půvab. 

3. Odrostlý francouzský bob

Klasický francouzský bob končí těsně nad linií čelisti a pyšní se mohutnými konci s lehkými vlnami. Tento účes je náročnější na úpravu, jelikož vyžaduje pravidelné zastřihávání, aby byl stále odrostlý „tak akorát“. Kromě toho s ním ale nebudete mít žádné velké starostí a jeho výhodou je, že se hodí k nejrůznějším tvarům obličeje a texturám vlasů. 

4. Softbox bob

Tento typ účesu se vyznačuje ostrým střihem ve tvaru krabice (box) s čistými liniemi bez vrstev, který lze nosit rovný, vlnitý nebo kudrnatý. Právě možnosti, které softbox bob nabízí, jej dělá přitažlivým pro stále více žen a zdá se, že bude v kurzu i v dalších letech. Součástí může být ofina, která dodává, jinak poměrně tvrdému, střihu vzdušnost a jemnost.

Dívka se zavřenýma očima s účesem ve střihu bob s ofinou.

Který účes dle kadeřníků ovládne rok 2024? Jak jste mohla zjistit, je jím bob, který je nadčasový a můžete ho upravit nejrůznějšími způsoby. Ať už máte vlasy rovné, vlnité, kudrnaté, krátké nebo delší, můžete vsadit na tento střih, který nabízí nekonečné moře možností.