Další

Jarní dovolená roku 2023: Tipy na zajímavá místa

Jarní dovolená roku 2023: Tipy na zajímavá místa

Chcete se trochu ohřát ještě dřív, než vtrhne jaro k nám do Česka? Nebo si toužíte ještě naposledy zalyžovat? Ať už je to jakkoliv, poradíme vám, kam se určitě vyplatí vyrazit na jaře. Cestování mimo hlavní sezónu má spoustu výhod, takže už si klidně balte kufry.

1. Kypr

Kypr je přímo ideálním místem, kam vyrazit na jaře. V dubnu je tu přes 20 stupňů Celsia, na konci měsíce už dokonce přes 25. Pokud patříte mezi otužilce, možná se i vykoupete.

Na Kypr však rozhodně nemusíte jen kvůli moři. Na jaře se tu můžete procházet podél pobřeží nebo uličkami malebných rybářských vesniček. Můžete obdivovat kvetoucí rostliny, starobylou architekturu nebo vyrazit na výlet do hor. Skvěle se tu dá také jezdit na kole nebo hrát golf.

2. Maďarské termály

Pořádně se ohřejete i v maďarských termálních lázních. Vyrazit můžete třeba do hlavního města Maďarska – do Budapešti. Tady totiž kromě spousty památek najdete i jedny z největších termálních lázní v Evropě. Jmenují se Széchényi. Jejich prameny vás nejen pořádně zahřejí, ale účinné jsou i při revmatických nebo gynekologických problémech. Kromě tří venkovních bazénů se v areálu lázní nachází i spoustu bazénů vnitřních, dále pak sauny a parní vířivky.

3. Sjezdovky v Itálii

Lyžařské podmínky v Itálii jsou na jaře přímo ideální. Vyrazit na sjezdovku ale musíte brzy ráno a vybírat si spíše sjezdovky ve vyšších nadmořských výškách. Ideální je lyžovat na ledovci. Kam přesně vyrazit? Zkuste Livigno, svahy ledovce Presena nebo středisko Cervinia. Spoustu sněhu na jaře zůstává i ve Val Senales.